Trwa ładowanie...
dvi2j1r

Posłanka PiS pisze do papieża. W liście broni o. Rydzyka

"Ze smutkiem, niestety, informujemy Waszą Świątobliwość, że w naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona. To zagrożenie wynika z działań 'totalnej opozycji'" - pisze Anna Sobecka. Toruńska posłanka PiS w liście do papieża wylicza zasługi ojca Rydzyka dla Polskiego Kościoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka PiS pisze do papieża. W liście broni o. Rydzyka
(East News)
dvi2j1r

Sobecka w swojej petycji do głowy Kościoła Katolickiego pisze o kłamstwach i manipulacjach polityków opozycji oraz mediów z nimi związanych. Zdaniem posłanki PiS liberalno-lewicowe głosy, chcą zdyskredytować ojca Rydzyka w oczach opinii publicznej. A wolność katolickiego przekazu jest "bardzo poważnie zagrożona".

W dalszej części listu polityk podkreśla ogromny wkład dyrektora Radia Maryja w dzieło ewangelizacji. Jak zaznacza posłanka, toruńska rozgłośnia jest przykładem wiernej służby Bogu, Kościołowi oraz Polakom. Co więcej, zdaniem Sobeckiej radio Maryja jako jedynie jest rzetelnym źródłem wartości chrześcijańskich.

"Katecheza i modlitwa wyznaczają rytm każdego dnia słuchaczy Radia Maryja, a prowadzona na antenie codzienna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz bezpośrednie transmisje z podróży apostolskich skutecznie wspierają budowanie wspólnoty wiernych zjednoczonych z Piotrem naszych czasów" - udowadnia posłanka PiS.

dvi2j1r

Anna Sobecka podsumowując niezmierzony wkład o. Rydzyka w katolickie dzieło, przypomina papieżowi, że jego praca została doceniona przez zarówno jego poprzedników tj. św. Jana Pawła II, Benedykta XVI, ale także przez liczne organizacje pozarządowe.

"Umiłowany Ojcze Święty przedstawiając powyżej nasze świadectwo o roli ojca dyrektora doktora Tadeusza Rydzyka w budowaniu dzieł ewangelizacyjnych, skutecznie wspierających formację Polaków w wierze i miłości do Ojczyzny zapewniamy o naszej żarliwej modlitwie we wszystkich Twoich intencjach i prosimy o błogosławieństwo" - kończy posłanka Sobecka.

Toruńska polityk PiS zachęca na swojej stronie do podpisania listu otwartego oraz przyłączenia się do obrony dobrego imienia o. Tadeusza Rydzyka.

   sobecka.pl
(sobecka.pl)

Źródło: sobecka.pl / WP

dvi2j1r

Podziel się opinią

Share
dvi2j1r
dvi2j1r
Więcej tematów