Trwa ładowanie...
d15qvv4

Posłanka PiS o Tusku: "To kapciowy polityków niemieckich"

Posłanka PiS Joanna Lichocka ostro skrytykowała wystąpienie Ludmiły Kozłowskiej w Bundestagu. Stwierdziła, że to akcja przeciwko polskiemu rządowi. Jednak w jeszcze ostrzejszych słowach wypowiedziała się o Donaldzie Tusku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Lichocka (PiS) nazwała Donalda Tuska "kapciowym"
Joanna Lichocka (PiS) nazwała Donalda Tuska "kapciowym" (East News)
d15qvv4

Joanna Lichocka dyskutowała z posłem PO Michałem Szczerbą na antenie Telewizji Republika. Politycy rozmawiali m. in. o wystąpieniu Ludmiły Kozłowskiej, którą zaproszono do niemieckiego Bundestagu, choć wcześniej na wniosek Polski została ona wydalona ze strefy Schengen.

Niemieckie MSZ twierdzi, że nie miało informacji, które uniemożliwiłby wydanie wizy Kozłowskiej. Jednak Polskie władze deportowały ją z UE w sierpniu, gdy ABW wydało negatywną opinię dotyczącą finansowania prowadzonej przez nią fundacji. Chodziło o rzekome powiązania z Rosją. Sama Kozłowska uważa, że jest ofiarą "nagonki" polskich władz, podobnie jak KOD i Obywatele RP.

d15qvv4

Kapciowy niemieckich polityków

Ludmiły Kozłowskiej bronił Michał Szczerba. - Kojarzenie imienia Kozłowskiej z Putinem narusza jej dobro osobiste. Mam wątpliwości, czy bezwzględny zakaz wjazdu na teren UE nie jest formą represji - zauważał.

To jednak spotkało się z ostrą reakcją Joanny Lichockiej. Stwierdziła, że takie słowa są "lekceważeniem Polski". Działania niemieckich polityków, którzy zaprosili Kozłowską, nazwała akcją polityczną przeciwko rządowi w Warszawie. Później zaś zauważyła, że niemieckim interesom służy też Donald Tusk.

- Politycy PO mówią o Donaldzie Tusku, że jest prezydentem Unii, a to raczej kapciowy polityków niemieckich - podsumowała.

Źródło: Telewizja Republika

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15qvv4

Podziel się opinią

Share

d15qvv4

d15qvv4
Więcej tematów