Trwa ładowanie...
d3x3k5p

Posłanka Lichocka wytyka posłom PO, że walczą o "wolne sądy" na kanapach. I publikuje zdjęcie

Piłka łączy, także parlamentarzystów. Politycy PO i PiS zasiedli wspólnie przed telewizorem, by w trakcie obrad Sejmu podejrzeć mecz. Posłanka Joanna Lichocka wytknęła politykom opozycji, że w tym czasie mieli robić co innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna tłumaczył, dlaczego Kuchciński jest złym marszałkiem
Grzegorz Schetyna tłumaczył, dlaczego Kuchciński jest złym marszałkiem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3x3k5p

"Posłowie PO walczą o 'wolne sądy', a także o odwołanie marszałka Kuchcińskiego (debata w tym czasie)" - napisała na Twitterze Joanna Lichocka. Posłanka PiS umieściła w sieci zdjęcie, na którym widać m.in. Grzegorza Schetynę, Sławomira Nitrasa, Martę Golbik - wszyscy z PO. A także Stefana Melaka i Jana Świata z PiS. Parlamentarzyści zgodnie oglądają mecz.

Chwilę przed godz. 20 Sejm zajął się wnioskiem o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Grzegorz Schetyna w kilkunastominutowym przemówieniu przekonywał, że do tej roli trzeba mieć "charakter", a polityk zamienił tę funkcję w "farsę". Wtórowali mu w tym m.in. przewodniczący PSL Władysław Kosiniak Kamysz i posłowie Nowoczesnej. Na nowego marszałka zaproponowano Katarzynę Lubnauer, ale nic z tego nie wyszło, bo wniosek nie przeszedł.

d3x3k5p

Od godz. 21 w całej Polsce trwają protesty przeciwko reformie Sądu Najwyższego. W kilkudziesięciu miastach zgromadziły się osoby, które nie zgadzają się m.in. na wygaszenie kadencji dotychczasowych sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia. Posłowie opozycji deklarowali, że tam będą.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: przy Lechu Wałęsie warto stanąć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x3k5p

Podziel się opinią

Share
d3x3k5p
d3x3k5p