Trwa ładowanie...

Posłanka chce nowej konstytucji, bez miejsca na "dewiacje i zdrady". Ma do Polaków gorącą prośbę

Krystyna Pawłowicz opublikowała na Facebooku apel do Polaków. Prosi ich o walkę i udział w wyborach. "PiS musi wygrać, by tak się stało" - pisze na posłanka.

Share
Posłanka chce nowej konstytucji, bez miejsca na "dewiacje i zdrady". Ma do Polaków gorącą prośbęŹródło: East News
d1f66ai

Według posłanki nowa konstytucja powinna być napisana "bez poprawności politycznej", ponieważ jej zadaniem ma być przede wszystkim ochrona Polski, a nie oddawanie jej sąsiadom.

"Nie może być mącącego konstytucyjnego przyzwolenia na "wrażliwości" antypolskie,dewiacje i zdrady. Na przekazywanie kompetencji polskich organów strukturom zewnętrznym,na tworzenie procedur samolikwidacji naszego państwa jak w dzisiejszej konstytucji w art 90 i art 91." - pisze Pawłowicz.

d1f66ai

Posłanka nie ma wątpliwości, jaki warunek musi być spełniony, by nowa "propolska" konstytucja powstała - PiS musi wygrać kolejne wybory, zdobywając ok. 50 procent głosów.

"Musimy o to zawalczyć." - apeluje Pawłowicz.

Ustawa zasadnicza, która reguluje procedury zmiany konstytucji, wymaga większości 2/3 głosów w Sejmie, w obecności minimalnie połowy ustawowej liczby posłów i większości w Senacie, przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

d1f66ai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f66ai
d1f66ai
Więcej tematów