Trwa ładowanie...

Porwali i uwięzili 40-latka. Są w rękach policji

Dwóch mężczyzn porwało i uwięziło 40-latka z Mrągowa – poinformowała w czwartek warmińska-mazurska policja. Porywacze usłyszeli już zarzuty i najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Share
Porywacze z Mrągowa są już w rękach policji
Porywacze z Mrągowa są już w rękach policjiŹródło: Pixabay
d4cy7qo

Koszmar przeżył jeden z mieszkańców Mrągowa. Według zgłoszenia, które wpłynęło na lokalny komisariat od ojca mężczyzny w niedzielę, jego 40-letni syn miał zostać porwany i uwięziony. Jego życiu miało zagrażać niebezpieczeństwo.

Starszy mężczyzna doniósł również, że warunkiem uwolnienia 40-latka przez sprawców miało być przekazanie im okupu w wysokości 10 tysięcy złotych. 

d4cy7qo

Mrągowo. Porwali i uwięzili mężczyznę. Żądali 10 tys. złotych okupu

Starszy mieszkaniec Mrągowa nie posiadał jednak takiej kwoty – dowiadujemy się z komunikatu opublikowanego na stronie warmińsko-mazurskiej policji. W związku z tym zaoferował porywaczom swój samochód osobowy.

W miejscu, gdzie miało dojść do wymiany zakładnika na okup, do akcji wkroczyli policjanci z mrągowskiego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji oraz funkcjonariusze z KWP w Olsztynie.

Porywacze z Mrągowa trafili do aresztu

Porywacze zostali złapani na gorącym uczynku. Okazało się, że przestępcy to 39-latek i jego 37-letni wspólnik. Obaj trafili do aresztu. Na szczęście przetrzymywany mężczyzna nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty, zastosowano wobec nich także 3-miesięczny areszt tymczasowy. 39-latek i 37-latek obecnie przebywają w zakładzie karnym. Grozi im kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Mrągowie.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski mówi, co z weselami

Źródło: Policja warmińsko-mazurska

Przeczytaj także

d4cy7qo

Podziel się opinią

Share
d4cy7qo
d4cy7qo
Więcej tematów