Trwa ładowanie...

Ponad 16 milionów Amerykanów wierzy, że... czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów

To nie żart. 7% Amerykanów jest przekonanych, że czekoladowe mleko to efekt dojenia brązowych krów.

Ponad 16 milionów Amerykanów wierzy, że... czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krówŹródło: Pexels, Flickr
d1oyfcn
d1oyfcn

Takie dane - powołując się na wyniki ankiety Amerykańskiego Związku Mleczarskiego - przedstawił "Bussiness Insider". Co więcej, aż 48% obywateli USA nie wie jak wytwarza się czekoladowe mleko.

16 milionów Amerykanów uważających, że produkt ten pochodzi od brązowych krów to jednak... zaskakująco mało, twierdzi Caitlin Dewey z "Washington Post". Okazuje się bowiem, że w Stanach Zjednoczonych wiedza na temat rolnictwa jest fatalna. Stąd zapewne dowcipy o Amerykanach przekonanych, że hamburgery pochodzą ze sklepu.

Czy w Polsce sytuacja wygląda dużo lepiej? W październiku 2013 roku spore zamieszanie wywołała oferta jednej z sieci marketów. Makro umieściło na swoich półkach zapakowane w całości świnie. Klienci - i to nie tylko walczący o prawa zwierząt - byli oburzeni. Tak jakby nie wiedzieli, że schabowy podany na niedzielny obiad był kiedyś uroczym prosiaczkiem. Może po prostu wolą o tym nie pamiętać.

d1oyfcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oyfcn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj