Trwa ładowanie...
d3heo37

Pomoc dla Mołdawianki zgwałconej w Polsce. Są podziękowania za zebraną sumę

Fundacja Gdańska zebrała ponad 250 tys. złotych dla Mołdawianki, która została zgwałcona w Polsce. Kobieta przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy. Jej pełnomocniczka dziękuje za wsparcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomoc dla Mołdawianki zgwałconej w Polsce. Są podziękowania za zebraną sumę
(Fotolia)
d3heo37

Swietłana przyjechała do Polski pod koniec maja. Obiecano jej pracę przy zbieraniu truskawek, jednak nie udało się jej podjąć. Po jakimś czasie, gdy nie udało jej się nigdzie zatrudnić, zdecydowała się na mieszkanie u pewnego taksówkarza w zamian za sprzątanie. Wtedy została zgwałcona przez kilku mężczyzn. Odniosła też obrażenia w wyniku upadku przez okno z bloku.

Mnóstwo osób zdecydowało się na pomoc Mołdawiance. - To, na co zostaną wydane pieniądze, będzie konsultowane - mówi Paweł Buczyński, wiceprezes fundacji. Dodatkowo Urząd Wojewódzki przyśpieszył procedury związane z pobytem czasowym kobiety w Polsce.

Poszkowana za sprawą swojej pełnomocniczki wyraziła wdzięczność dla wszystkich ludzi dobrej woli. Za wsparcie dla Mołdawianki podziękowali też gdańscy oficjele, Konsul Honorowy Mołdawii i władze szpitala, w którym kobieta odbywa leczenie.

Źródło: Radio Gdańsk.

d3heo37

Podziel się opinią

Share
d3heo37
d3heo37
Więcej tematów