Trwa ładowanie...

Pomoc dla Mołdawianki zgwałconej w Polsce. Są podziękowania za zebraną sumę

Fundacja Gdańska zebrała ponad 250 tys. złotych dla Mołdawianki, która została zgwałcona w Polsce. Kobieta przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy. Jej pełnomocniczka dziękuje za wsparcie.

Pomoc dla Mołdawianki zgwałconej w Polsce. Są podziękowania za zebraną sumęŹródło: Fotolia
d1hsjvb
d1hsjvb

Swietłana przyjechała do Polski pod koniec maja. Obiecano jej pracę przy zbieraniu truskawek, jednak nie udało się jej podjąć. Po jakimś czasie, gdy nie udało jej się nigdzie zatrudnić, zdecydowała się na mieszkanie u pewnego taksówkarza w zamian za sprzątanie. Wtedy została zgwałcona przez kilku mężczyzn. Odniosła też obrażenia w wyniku upadku przez okno z bloku.

Mnóstwo osób zdecydowało się na pomoc Mołdawiance. - To, na co zostaną wydane pieniądze, będzie konsultowane - mówi Paweł Buczyński, wiceprezes fundacji. Dodatkowo Urząd Wojewódzki przyśpieszył procedury związane z pobytem czasowym kobiety w Polsce.

Poszkowana za sprawą swojej pełnomocniczki wyraziła wdzięczność dla wszystkich ludzi dobrej woli. Za wsparcie dla Mołdawianki podziękowali też gdańscy oficjele, Konsul Honorowy Mołdawii i władze szpitala, w którym kobieta odbywa leczenie.

Źródło: Radio Gdańsk.

d1hsjvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hsjvb
Więcej tematów