Trwa ładowanie...

Polski ambasador do Rosjan: stalinizm był potwornością!

Następne pokolenia powinny rozumieć, że stalinizm miał czysto dyktatorski charakter i był potwornością w historii ludzkości - powiedział ambasador Polski w Rosji Jerzy Bahr, zapytany przez agencję RIA Nowosti o Pakt Ribbentrop-Mołotow.
Share
Polski ambasador do Rosjan: stalinizm był potwornością!
Źródło: PAP
dyzg5aj

- Co do zrównywania stalinizmu z nazizmem, to zarówno Polacy, jak i Rosjanie powinni dziś wiedzieć, że ówczesny system zasadzał się nie tylko na tym, by kroczyć przez Europę i ją wyzwalać - mówił Bahr.

- Żołnierz radziecki uwolnił Polskę od strasznej niemieckiej okupacji, a potem został w Polsce na pół stulecia. Wtedy nie był już uważany za wyzwoliciela - powiedział.

Sprawa katyńska do wyjaśnienia

Polski ambasador w Rosji Jerzy Bahr mówił też o sprawie katyńskiej. Wszystkie jej aspekty powinny zostać do końca wyjaśnione, bo inaczej będzie się to dotkliwie odbijać na stosunkach polsko-rosyjskich - mówił.

- Nie należy sądzić, że wraz z upływem czasu polski naród zapomina o tym, co się stało - wręcz przeciwnie, im dłużej nie będą wyjaśnione wszystkie aspekty, tym dotkliwiej będą się one odbijać na naszych stosunkach - powiedział.

- Być może prawda bywa bolesna, ale w ostatecznym rozrachunku pomaga nie tylko żyć przyszłością, ale i zmierzać we właściwym kierunku - powiedział.

dyzg5aj

Podziel się opinią

Share
dyzg5aj
dyzg5aj
Więcej tematów