Trwa ładowanie...
d3o8l2u

Polska flaga na Zamku Królewskim. W internecie wrze od komentarzy

W związku z przypadającym 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, uroczyście podniesiono flagę państwową. W internecie wrze. Głos zabrała też Krystyna Pawłowicz. Rzecznik resortu kultury nie udziela dziś w tej sprawie informacji.
Share
Polska flaga na Zamku Królewskim. W internecie wrze od komentarzy
Źródło: PAP
d3o8l2u

"Dziś na wieży zegarowej Zamku Królewskiego uroczyście wciągnięto Flagę RP. Żołnierze na baczność. Hymn. Flaga łopocze dumnie na tle...koszmarnie zniszczonych, zmurszałych, odpadających od ogromnych zacieków tynków zegarowej wieży.. Jakby zawieszano Flagę na ruinach odbitego z rąk wroga budynku..." - napisała na Facebooku posłanka (pisownia oryginalna).

"Czy ktoś z Zamku Królewskiego lub Kancelarii Prezydenta ogląda te żenujące zdjęcia? A co robi prezydent Warszawy? Jak zwykle na złość?" - pyta Pawłowicz.

Jej zdaniem taka "uroczysta" ekspozycja Flagi RP łamie ustawę o godle i barwach narodowych, nakazującą godne i w godnym otoczeniu wystawianie polskich barw.

d3o8l2u

Pawłowicz w swoim wpisie proponuje ironicznie: "Może powinniśmy zrzucić się na otynkowanie wieży zamkowej albo w przyszłości nie zawieszać tam polskiej Flagi. Bo to równie niegodne jak komorowski orzeł z białej czekolady. Albo gorzej".

"Opiekunowie Zamku i Flagi RP - zróbcie coś, bo to wasza kompromitacja!!!" - apeluje.

Podobnych komentarzy jest więcej.

W sprawie remontu wieży zamkowej rzecznik warszawskiego Ratusza Bartosz Milczarczyk skierował nas do rzecznika Ministerstwa Kultury. Niestety, Radosław Różycki nie odbiera dziś telefonu.

d3o8l2u

Uroczyste podniesienie flagi

W uroczystości na pl. Zamkowym, która odbyła się z asystą wojskową, uczestniczyli także m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i wojskowi dowódcy; wydarzeniu przypatrywali jej się warszawiacy i turyści.

A ty wywieszasz flagę? Zagłosuj

Podniesienie flagi poprzedził okolicznościowy koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej z Warszawy. Muzycy wykonali m.in. Mazurka f-dur Fryderyka Chopina, "Witaj, majowa jutrzenko", Poloneza a-dur, hejnał Warszawy i wiązankę piosenek poświęconych stolicy.

d3o8l2u

Uroczystość zakończyła defilada wojskowa. Następnie prezydent, pierwsza dama, a także minister obrony podeszli do zgromadzonych na pl. Zamkowym rozdając biało-czerwone chorągiewki.

Po uroczystości na pl. Zamkowym prezydent uda się przed Belweder, gdzie złoży kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie na dziedzińcu Belwederu Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe oraz flagi przedstawicielom organizacji krajowych i polonijnych.

Równolegle z uroczystością na Zamku Królewskim podniesienie flagi odbyło się na Pałacu Prezydenckim. W tej uroczystości wziął udział szef BBN Paweł Soloch.

d3o8l2u

Podziel się opinią

Share
d3o8l2u
d3o8l2u
Więcej tematów