Trwa ładowanie...
ds58n6k

Jarosław Kaczyński wywiesił flagę. Tak politycy obchodzą Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Politycy od rana umieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia wywieszonych barw narodowych. Flaga od rana powiewa na domu Jarosława Kaczyńskiego. Do świętowania zachęca też Antoni Macierewicz z PiS, który w czasie głosowania nad ustanowieniem dzisiejszego święta… wstrzymał się od głosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dom Jarosława Kaczyńskiego
Dom Jarosława Kaczyńskiego (WP.PL, Fot: Magda Kazikiewicz)
ds58n6k

Flagę, jak co roku, wywiesił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Narodowe barwy od samego rana powiewały na domu polityka, który mieszka na warszawskim Żoliborzu.

Dom Jarosława Kaczyńskiego WP.PL
Dom Jarosława Kaczyńskiego

Były szef MSZ Radosław Sikorski na dachu swojego dworku w Chobielinie także umieścił flagę, ale inną niż większość Polaków. - W tym roku na Dzień Flagi, chorągiew Rzeczpospolitej Obojga Narodów – napisał na profilu swojej nieruchomości na Twitterze. Chorągiew ta pochodzi z czasów połączenia Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim, przypadającego na lata 1569-1795.

Do świętowania Dnia Flagi zachęca także szef MON Antoni Macierewicz. To o tyle zaskakujące, że w czasie głosowania nad ustanowieniem tego święta, upamiętniającego polskie barwy narodowe… wstrzymał się od głosu. Był wówczas posłem Ruchu Katolicko-Narodowego.

Biało-czerwone barwy zawisły na domu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w Sopocie.

Dom Donalda Tuska WP.PL
Dom Donalda Tuska

O fladze nie zapomniał były prezydent Lech Wałęsa. Narodowe barwy powiewaja na jego domu w Gdańsku.

Dom Lecha Wałęsy WP.PL
Dom Lecha Wałęsy

Nietypowo Dzień Flagi uczcił Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Zapozował do zdjęcia, trzymając w rękach flagi europejskie. Zachęca w ten sposób do wzięcia udziału w Marszu wolności, organizowanym 6 maja przez opozycję.

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz pochwaliła się zdjęciem, na którym pozuje w biało-czerwonym szaliku z polskim godłem. W ręku trzyma kieliszek szampana.

Premier Beata Szydło z okazji 2 maja w Ryczowie, w gminie Spytkowice, bierze udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ma tam zpalanowane spotkanie z mieszkańcami. - Biało-czerwone barwy łączą nas, Polaków. Budowanie wspólnoty jest naszym obowiązkiem - mówiła Szydło.

2 maja Polacy tradycyjnie wywieszają biało-czerwone flagi. Przysyłajcie nam swoje zdjęcia.

ds58n6k

Podziel się opinią

Share

ds58n6k

ds58n6k
Więcej tematów