Trwa ładowanie...
d3lk8vr

Polityk "przebrał się" za mordercę dziennikarki. Wyborcy zniesmaczeni

Szwedzi są zniesmaczeni halloweenowym przebraniem, jakie wybrał jeden z lokalnych polityków z Göteborga. Członek jednej z największych partii politycznych Pontus Båth na swoim profilu na Instagramie pochwalił się, że w tym roku udaje Petera Madsena - Duńczyka, który na początku sierpnia zabił i poćwiartował szwedzką dziennikarkę Kim Vall.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwedzki polityk wywołał zgorszenie swoją halloweenową kreacją.
Szwedzki polityk wywołał zgorszenie swoją halloweenową kreacją. (Instagram)
d3lk8vr

Zachowanie Båth wywołało skandal. Na polityka spadła lawina krytyki nie tylko ze strony wyborców, ale również kolegów z własnej partii, w efekcie czego Pontus Båth zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w 2018 roku - podaje portal "Göteborgs posten".

- Takie zachowanie świadczy tylko o tym, że można łatwo przekroczyć granice zdrowego rozsądku. To nie jest "kostium", tylko coś, czym właśnie wyrządził sobie krzywdę. Mam nadzieję, że to co zrobił, nie uderzy w wizerunek partii - takimi słowami skomentowała sprawę Båtha lokalna przedstawicielka Umiarkowanej Partii Koalicyjnej, Maria Ryden.

Sprawą zabójstwa Kim Vall na początku sierpnia żyła cała Europa. 10 sierpnia w Kopenhadze Szwedka wsiadła na łódź podwodną Nautilius, należącą do sławnego duńskiego wynalazcy Petera Madsena. Kobieta miała udać się z nim w podróż, podczas której zgromadzi materiały, które później posłużą do napisania biografii Duńczyka. Tego samego dnia słuch po niej zaginął.

d3lk8vr

11 sierpnia łódź podwodna wynurzyła się awaryjnie z Bałtyku. Służby ewakuowały Madsena, jednak na pokładzie nie znaleziono nikogo poza nim. Wkrótce w okolicy Kopenhagi odnaleziono rozczłonkowane kobiece ciało, a służby szybko ustaliły, że to szczątki Kim Vall.

Po zdarzeniu Madsen trafił do aresztu. Podczas kolejnych przesłuchań wielokrotnie zmieniał zeznania. Na początku twierdził, że kobieta zatruła się tlenkiem węgla, kiedy on przebywał na zewnątrz łodzi podwodnej. Potem wymyślił wersję, że kobieta uderzyła się śmiertelnie o ciężki właz, a on wrzucił jej ciało do morza, by ją pochować. Konsekwentnie nie przyznaje się do zabójstwa Kim Vall, jednak ostatecznie potwierdził, że to on poćwiartował jej ciało.

d3lk8vr

Podziel się opinią

Share
d3lk8vr
d3lk8vr
Więcej tematów