Trwa ładowanie...

Peter Madsen przyznał się do poćwiartowania ciała szwedzkiej dziennikarki

Duński wynalazca Peter Madsen powiedział policji, że to on poćwiartował ciało dziennikarki Kim Wall i wyrzucił je za burtę. Mężczyzna nadal nie przyznaje się jednak do jej zabójstwa. Jego zdaniem Wall zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, podczas gdy on przebywał w tym czasie na zewnątrz swojej łodzi podwodnej.

Share
Peter Madsen przyznał się do poćwiartowania ciała szwedzkiej dziennikarki
Źródło: Reuters, Fot: TT NEWS AGENCY
d1iddtk

Wcześniej Peter Madsen twierdził, że Kim Wall zmarła od uderzenia ciężkiego włazu łodzi podwodnej. Przyznał, że wrzucił jej zwłoki do morza, by ją pochować. Zaprzeczał jednak, gdy pytano go o to, czy to on poćwiartował jej ciało.

Zeznania Madsena zmieniały się jednak wielokrotnie. Początkowo twierdził, że Wall opuściła pokład łodzi jeszcze tego samego dnia, w którym się na niej pojawiła.

d1iddtk

Najbardziej krwawa strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych

Łódź wynalazcy zatonęła

Szwedzka dziennikarka zaginęła 10 sierpnia. Tego dnia w kopenhaskim porcie weszła na łódź podwodną Nautilus duńskiego wynalazcy. Jej celem było przygotowanie materiału o Madsenie.

Następnego dnia łódź awaryjnie się wynurzyła, a Madsena ewakuowano. Poza nim na pokładzie nie było nikogo innego. Mimo akcji ratowniczej łódź zatonęła.

Źródło: BBC, WP

d1iddtk

Podziel się opinią

Share
d1iddtk
d1iddtk
Więcej tematów