Trwa ładowanie...
łódź podwodna

Ciało bez głowy. Nowy wątek ws. śmierci szwedzkiej dziennikarki?

W pobliżu Kopenhagi rowerzysta znalazł kobiece ciało bez głowy. Na razie nie wiadomo, czy to zwłoki poszukiwanej 30-letniej Kim Wall. Duńska policja podkreśla, że na razie jest zbyt wcześnie, by spekulować, czy to rzeczywiście ciało szwedzkiej dziennikarki.

Share
Ciało bez głowy. Nowy wątek ws. śmierci szwedzkiej dziennikarki?
Źródło: PAP/EPA, Fot: Jens Noergaard Larsen
d3kxtm4

30-letnia Kim Wall zaginęła 10 sierpnia. Przygotowywała reportaż o duńskim inżynierze wynalazcy Peterze Madsenie. Tego dnia weszła na pokład jego prywatnej łodzi podwodnej Nautilus w kopenhaskim porcie. Wówczas widziano ją po raz ostatni.

Dzień później łódź awaryjnie wynurzyła się w pobliżu Kopenhagi. Na pokładzie znajdował się jedynie właściciel. Został ewakuowany, a łódź zatonęła.

Mężczyznę aresztowano, a łódź wydobyto i przeprowadzono oględziny. W poniedziałek duńska policja poinformowała, że podejrzany powiedział podczas przesłuchania, iż na pokładzie łodzi doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego Wall zmarła. Później Madsen miał wrzucić do wody ciało kobiety - w nieokreślonym miejscu w zatoce Koge na południe od Kopenhagi.

Źródło: WP, RMF FM, PAP

d3kxtm4

Podziel się opinią

Share
d3kxtm4
d3kxtm4
Więcej tematów