Trwa ładowanie...
d31i5c1

Polityk PiS przegrał wybory, ale i tak rządzi. Nominacja od premiera

Henryk Kuriata z PiS, do niedawna wójt Jordanowa Śląskiego przegrał wybory, ale właśnie znów zaczyna pracę w samorządzie. Na komisarza w innej gminie wyznaczył go premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył w poniedziałek Kuriacie (po prawej) nominację na komisarza gminy Oława
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył w poniedziałek Kuriacie (po prawej) nominację na komisarza gminy Oława (Facebook.com/screen/Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak)
d31i5c1

Niedawno gorycz porażki, a teraz nowy etap kariery, nadzieja na dalszą karierę, a przede wszystkim utrzymanie posady opłacanej przez podatników - tak wyglądał ostatni miesiąc Henryka Kuriaty. Mieszkańcy gminy w ostatnich wyborach powiedzieli wójtowi: "dziękujemy" (zagłosowało na niego 36 proc.).

Samorządowiec po przegranej nie zamierza jednak rezygnować z administracji publicznej i nie będzie np. próbował swoich sił w biznesie.

W poniedziałek wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył Kuriacie akt nominacji na komisarza gminy Oława. Wybrany w ostatnich wyborach wójt nie może rządzić ze względu na ciążące na nim zarzuty korupcyjne - wyjaśnia portal gazetawroclawska.pl.

d31i5c1

To dlatego premier musiał wyznaczyć komisarza, a kandydaturę Kuriaty, jako doświadczonego samorządowca, miał polecić wojewoda dolnośląski.

Komisarz już pracuje w Oławie. - Od rana pełnię obowiązki wójta - potwierdza reporterom "Gazety Wrocławskiej". Wyjaśnia też, że zanim podejmie decyzje personalne, chce poznać stan finansów gminy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Zdrada polityczna" na Śląsku? Marek Jakubiak komentuje

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów