Trwa ładowanie...
do394ru

Prezydent z Zagłębia zaskoczył wszystkich. 16-latek zastępcą

Niespodziewana decyzja nowego prezydenta Zawiercia. Podczas zaprzysiężenia Łukasz Konarski stwierdził, że nie potrzebuje wiceprezydentów. W zamian powołał na doradcę 16-latka, który ma być młodzieżowym zastępcą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy prezydent Zawiercia uznał, że nie potrzebuje etatowych zastępców
Nowy prezydent Zawiercia uznał, że nie potrzebuje etatowych zastępców (UM Zawiercie)
do394ru

Swoją decyzję Konarski ogłosił podczas środowej, pierwszej w tej kadencji, sesji rady miejskiej. Poinformował, że zmieni skarbnika i sekretarza miasta, ale funkcji wiceprezydentów nie zamierza obsadzać nowymi osobami.

- Po prostu nas na to nie stać. Być może moje zdanie zmienię za jakiś czas. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego miasta - mówił, cytowany przez dziennnikzachodni.pl, prezydent Zawiercia. Zastrzegał, że długo zastanawiał się nad tym, jak zorganizować urząd na 5 lat kadencji.

- Chciałbym przedstawić mojego zastępcę. Nieformalnego, chociaż wszyscy go dobrze znacie. To Jakub Kosoń. Będzie moim młodzieżowym zastępcą - powiedział Konarski.

do394ru

Podkreślił, że zdanie młodzieży będzie dla niego ważne podczas podejmowania decyzji. Nowy prezydent przekazał też przedstawicielowi zawierciańskiej Młodzieżowej Radzie Miasta symboliczne klucze do miasta.

Kim jest 16-latek, którego do urzędu ściągnął samorządowiec? To miejski aktywista, uczeń miejscowego liceum, były młodzieżowy radny, a także współtwórca lokalnego portalu.

- Jest to przede wszystkim okazja, żeby móc działać na rzecz miasta jeszcze bardziej, niż dotychczas. Teraz będę mógł realizować jeszcze więcej pozytywnych projektów - powiedział reporterom "Dziennika Zachodniego" Kuba Kosoń.

Nastolatek wyjaśnił też, że chociaż został przedstawiony jako "zastępca prezydenta", to jednak nie będzie to praca zawodowa, ale społeczna i bez wynagrodzenia.

do394ru

Zapowiedział także, że w urzędzie 40-letniego Konarskiego zajmie się komunikacją społeczną.

Co ciekawe, nowy prezydent Zawiercia wcześniej (w latach 2014-2017) sam był zastępcą włodarza tego miasta. W ostatnich wyborach Konarski pokonał w drugiej turze właśnie swojego byłego przełożonego w magistracie - Witolda Grima.

do394ru

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kierowcy zmierzają do wulkanizacji. Kolejki są coraz dłuższe

do394ru

Podziel się opinią

Share

do394ru

do394ru
Więcej tematów