Trwa ładowanie...

Policjanci z Konina uratowali dwie kobiety z pożaru. 65-latki spały, nie mając pojęcia, że grozi im niebezpieczeństwo

• Policjanci w trakcie patrolu zauważyli pożar drewnianego domu przy ul. Nadrzecznej
• Wyważyli drzwi i weszli do środka, gdzie znaleźli dwie śpiące kobiety
• Obie panie udało się bezpiecznie wyprowadzić na zewnątrz

Policjanci z Konina uratowali dwie kobiety z pożaru. 65-latki spały, nie mając pojęcia, że grozi im niebezpieczeństwoŹródło: KMP w Koninie
d41gfod
d41gfod

Do zdarzenia doszło około godz. 5 rano w Koninie. Policjanci w trakcie patrolu przy ul. Nadrzecznej zauważyli płonący stary, drewniany dom. Natychmiast wezwali straż pożarną, ale nie czekając na jej przyjazd, ruszyli w kierunku budynku, aby upewnić się, czy nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Przez okno zauważyli śpiącą kobietę, która nie reagowała na ich wołanie i pukanie w okno i drzwi. Ponieważ policjanci widzieli płomienie i dużo dymu, wyważyli drzwi i weszli do środka – relacjonuje Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Koninie. – Okazało się, że kobiety są dwie i zwyczajnie śpią. Udało się je dobudzić i bezpiecznie wyprowadzić z płonącego domu, a wraz z nimi psa – dodaje.

Kobiety zapewniały, że w środku nie było już nikogo więcej, ale policjanci na wszelki wypadek sprawdzili jeszcze wszystkie pomieszczania, aby upewnić się, że budynek jest pusty.

Po chwili na miejsce przyjechała straż pożarna i karetka pogotowia, ale wykonane na miejscu badania potwierdziły, że obu kobietom w wieku 65 lat nic się nie stało. Na miejsce przyjechała też córka jednej z nich i zaopiekowała się poszkodowanymi.

- Śmiało można powiedzieć, że od śmierci dzieliły je co najwyżej minuty, bo jeżeli nie w płomieniach, to zginęłyby zatrute tlenkiem węgla. Mogą mówić o dużym szczęściu – przyznaje Marcin Jankowski.

Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być uszkodzenie komina.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d41gfod
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41gfod
Więcej tematów