Trwa ładowanie...

Policja szuka przez Facebooka właściciela metamfetaminy

• Policja poszukuje właściciela grama krystalicznej metamfetaminy
• Substancję znaleziono 29 września w miejscowym sklepie spożywczym, w liczącym 2,3 tys. mieszkańców miasteczku Cherryvale w stanie Kansas
• Poszukiwania odbywają się m.in. za pomocą Facebooka

Policja szuka przez Facebooka właściciela metamfetaminyŹródło: facebook.com
d2xdsj0
d2xdsj0

- Jesteśmy naprawdę zatroskani i chcielibyśmy znaleźć właściciela torby znalezionej w sklepie. Prosimy o kontakt i dokładny opis pakunku. Zobaczymy, co będziemy mogli dla Ciebie zrobić - głosi wpis opublikowany przez policję na portalu społecznościowym.

Status został udostępniony 1700 razy. - Jak dotąd nikt się jeszcze do nas nie zgłosił, ale nie tracimy nadziei - powiedział szef miejscowej policji Perry Lambert.

Metamfetamina to N-metylowa pochodna amfetaminy. Ma silne działanie psychoaktywne. W USA jest popularna od lat 80. Jest tam również dostępna jako lek przeznaczony do leczenia ADHD i otyłości.

Metamfetamina została po raz pierwszy zsyntetyzowana w 1893 r. z efedryny przez japońskiego chemika Nagayoshi Nagai. W roku 1919 krystaliczna metamfetamina była zsyntetyzowana przez Akira Ogatę. Pierwsze zastosowanie metamfetaminy na szerszą skalę miało miejsce w czasie II wojny światowej, kiedy to była stosowana jako środek pobudzający dla lotników i czołgistów, od których wymagano aktywności bojowej przez dłuższy czas (lotnicy, czołgiści).

d2xdsj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xdsj0
Więcej tematów