Trwa ładowanie...

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który zostawił bombę w autobusie we Wrocławiu

• Wrocławska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który 19 maja pozostawił w autobusie ładunek wybuchowy
• Sprawca wygląda na około 25 lat
• Policja prosi też o kontakt wszystkich pasażerów, którzy znajdowali się w feralnym autobusie oraz świadków eksplozji

Share
Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który zostawił bombę w autobusie we Wrocławiu
Źródło: Policja dolnośląska
d9vajh3

W czwartek, 19 maja przed godz. 14 nieznany mężczyzna pozostawił w autobusie linii nr 145 tajemniczy pakunek. Jeden z pasażerów zgłosił ten fakt kierowcy, który wyniósł paczkę na zewnątrz i położył na chodniku. Jak się okazało, był to ładunek wybuchowy, który eksplodując, zranił jedną z przechodzących kobiet. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Ze wstępnych informacji wynika, że była to bomba domowej roboty, którą zbudowano przy wykorzystaniu saletry i wypełniono śrubami i metalowymi nakrętkami. Podobnie swoje ładunki często wypełniają islamscy terroryści, aby wybuch bomby spowodował rozrzucenia z ogromną siłą metalowych elementów, które powodują rany niczym kule wystrzelone z pistoletu. Tak było m.in. podczas marcowego zamachu na lotnisku w Brukseli.

d9vajh3

Policja na razie nie udziela bliższych informacji na temat konstrukcji bomby.

- Śledztwo w tej sprawie cały czas jest prowadzone. Na ten moment nie mamy bliższych informacji – mówi Wirtualnej Polsce Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Od wczoraj trwa poszukiwanie sprawcy. Na szczęście okazało się, że w autobusie był zainstalowany monitoring, który go zarejestrował, podobnie jak kamery rozmieszczone w pobliżu ul. Kościuszki, gdzie doszło do zdarzenia.

W piątek policja opublikowała zdjęcie z jednej z kamer, gdzie widać mężczyznę, który jest podejrzany o pozostawianie bomby w autobusie.

d9vajh3

Poszukiwany mężczyzna wygląda na ok. 25 lat, ma ok. 180 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, pociągłą twarz bez zarostu, włosy ciemnobrązowe raczej krótkie. Tego dnia mężczyzna miał przyciemniane okulary, był ubrany w ciemną bluzę z kapturem i spodnie dresowe w czarnym kolorze.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają sprawcę, a także wszystkich pasażerów, którzy w czwartek przed godz. 14 podróżowali autobusem linii 145 na trasie Tarnogaj – Sępolno lub czekały na przystankach autobusowych wzdłuż tej trasy.

Kontaktować się należy pod numerem telefonu 0-800-283-107 (z telefonów stacjonarnych) lub 71 344-15-53 (numer dla użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych).

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9vajh3

Podziel się opinią

Share
d9vajh3
d9vajh3
Więcej tematów