Trwa ładowanie...
d15q50i

Policja bała się zamachu terrorystycznego na Marszu Niepodległości? Pierwsze takie zabezpieczenie w historii

Uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości zwrócili uwagę na nietypowe zabezpieczenia. Funkcjonariusze w newralgicznych miejscach ustawili betonowe zapory. Policja tłumaczy, że to przez "tragiczne doświadczenia krajów zachodniej Europy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Betonowe zapory na trasie Marszu Niepodległości
Betonowe zapory na trasie Marszu Niepodległości (Policja)
d15q50i

Warszawska policja na trasie Marszu Niepodległości ustawiła takie zapory. Zwrócili na nie uwagę uczestnicy marszu. "Pierwszy raz policja ustawiła betonowe bariery wokół wyznaczonego obszaru zgromadzenia" – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, były poseł LRP i były prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

"Tragiczne doświadczenia krajów zachodniej Europy i wyciągnięte z nich wnioski nakazują dołożenia starań, aby uczestnikom zgromadzeń zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie. Tym była podyktowana decyzja o ustawieniu betonowych zapór" – tłumaczy zabezpieczenia warszawska policja.

d15q50i

W dużych miastach Europy Zachodniej po zamachach terrorystycznych służby ustawiły betonowe zapory i donice, które mają chronić popularne deptaki przed atakami z wykorzystaniem samochodów.

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Według organizatorów, wzięło w nim udział nawet 100 tysięcy osób.

Zobacz wpadkę Andrzeja Dudy w trakcie przemówienia 11 listopada:

d15q50i

Podziel się opinią

Share
d15q50i
d15q50i