Trwa ładowanie...

Pokazali hipokryzję Łukaszenki. Opublikowano specjalne nagranie

Wołodymyr Zełenski został skrytykowany przez prorządowego białoruskiego socjologa za "uściski" z polskim prezydentem. Tymczasem sam białoruski dyktator nie ma nic przeciwko tego typu gestom. Pokazano jego powitania m.in. z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Share
Na zdjęciu prezydent Rosji Władimir Putin i białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka Na zdjęciu prezydent Rosji Władimir Putin i białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka Źródło: East News, fot: Laski Diffusion
d11in87

Andrzej Duda w maju wybrał się do Kijowa. Był pierwszym zagranicznym politykiem, który przemówił w paramencie Ukrainy od początku ataku Rosji. To właśnie wtedy zrobiono Zełenskiemu i Dudzie zdjęcie, na którym widać ich w uścisku. Ten gest, który można zobaczyć na zdjęciach na Twitterze, został wykorzystany przez białoruskiego socjologa, który sprzyja tamtejszemu reżimowi.

Gesty Zełenskiego skrytykowano na Białorusi. To samo robi Łukaszenka

Biełsat pokazał nagranie z białoruskiej telewizji. Widać na nim prorządowego socjologa, krytykującego prezydenta Ukrainy za uścisk z polskim prezydentem.

d11in87

Stacja przypomniała jednak, że tym sposobem białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka witał się wiele razy z innymi politykami - m.in. z Władimirem Putinem. Na dowód pokazano kilka zdjęć i fragmentów nagrań dyktatora w uściskach innych polityków z Rosji:

Andrzej Duda w Kijowie

Wizyta Andrzeja Dudy w Kijowie, która odbyła się w maju, była utrzymywana do samego końca w tajemnicy z uwagi na bezpieczeństwo.

Prezydent po tej wizycie w Ukrainie podkreślił, że widział okrucieństwo, które wyrządziła Rosja. - Byłem tu zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji, by wspierać ukraiński naród i zapewnić, by Polska nigdy nie zostawi Ukrainy samej. Na własne oczy widziałem cierpienie, ból, zburzone domy, niewyobrażalną tragedię Waszego narodu. Wiem jakich zbrodni dopuścili się rosyjscy najeźdźcy, którzy muszą za to odpowiedzieć - powiedział Duda.

Sikorski wywołał burzę. Generał mówi o "nuklearnym straszaku"

Andrzej Duda w trakcie swojego wystąpienia zwrócił się do osób walczących w Ukrainie. - Zwracam się do waszych żołnierzy. Do żołnierzy ukraińskich, walczących w siłach zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej, jednostkach obrony terytorialnej, do bohaterskich obrońców Mariupola, również tych, którzy przebywają obecnie w rosyjskiej niewoli, i do tych, którzy na całej linii frontu stawiają zaciekły opór najeźdźcom - jesteście bohaterami Ukrainy, ale jesteście też bohaterami Polski, Europy i całego świata. Dziękujemy wam z całego serca - wskazał prezydent.

d11in87

Źródło: Biełsat, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11in87
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d11in87
d11in87
Więcej tematów