Trwa ładowanie...
d44patg

Pogotowie przeciwpowodziowe na Mazowszu

Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów: płockiego oraz sochaczewskiego. Wprowadzenie pogotowia jest związane z prognozowanym wzrostem poziomu Wisły do stanów alarmowych.

Share
d44patg

- Wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego jest związane z prognozowanym wzrostem poziomu Wisły (w powiatach sochaczewskim oraz płockim) do stanów alarmowych oraz niekorzystną prognozą hydrologiczną na kolejne dni, a także po konsultacjach z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W związku z pogotowiem przeciwpowodziowym mają zostać wykonane przeglądy zabezpieczeń wałów i przepompowni, a także skrócone czasy ewentualnych dojazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych - czytamy w komunikacie.

- W ciągu najbliższej doby na Wiśle poniżej ujścia Narwi przewiduje się wzrost poziomu wody, w Kępie Polskiej nieznacznie powyżej stanu alarmowego. Sytuacja hydrologiczna nie jest tak niebezpieczna, jak w maju ubiegłego roku, kiedy wystąpiła powódź - napisał wojewoda.

Dzisiaj województwo mazowieckie pozostanie pod wpływem niżu znad Rosji, w strefie powoli przemieszczającego się na południe frontu atmosferycznego, w wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie nadal będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu. Prognozowana wysokość: na wschodzie i południowym wschodzie województwa 10-15 mm. Taka wielkość opadów nie powinna powodować podtopień.

d44patg

Podziel się opinią

Share
d44patg
d44patg
Więcej tematów