Trwa ładowanie...
d33j5qs

Pogoda w roku 2050. W Londynie jak w Barcelonie, w Warszawie jak w Tbilisi

Pogoda za 30 lat? Szwajcarscy naukowcy postanowili przewidzieć warunki klimatyczne, jakie w 2050 roku będą panować w 520 największych miastach na całym świecie. Z ich analiz wynika, że turyści chcący odwiedzić Marrakesz identyczne warunki pogodowe napotkają już w Madrycie. Warszawa klimatem upodobni się zaś do stolicy Gruzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za 30 lat klimat panujący w Warszawie upodobni się do tego, jaki znamy z Tbilisi
Za 30 lat klimat panujący w Warszawie upodobni się do tego, jaki znamy z Tbilisi (PAP)
d33j5qs

Susze, powodzie, burze i inne katastrofy klimatyczne. To, według badań naukowców z Crowther Lab na Politechnice Federalnej w Zurychu, czeka nas za 30 lat. W związku z globalnym ociepleniem zmiany klimatyczne będą tak duże, że trudno to sobie wyobrazić. Szwajcarscy naukowcy znaleźli jednak na to sposób - informuje rp.pl.

Zobacz także: Koniec Świata w 2050 roku? To nie asteroida Apophis sprowadzi zagładę na naszą cywilizację

Badacze postanowili porównać klimat, jaki panować będzie za 30 lat do tego, z jakim mamy do czynienia obecnie. I tak za 30 lat mieszkańcy Londynu nie będą musieli opuszczać swojego miasta w poszukiwaniu cieplejszego miejsca na ziemi. Klimat w stolicy Wielkiej Brytanii przypominać będzie bowiem ten panujący w Barcelonie. W Seattle będzie się można poczuć jak w San Francisco, w Paryżu - jak w stolicy Australii Canberze, w Petersburgu będzie tak ciepło jak obecnie w Sofii.

d33j5qs

Tu możesz zobaczyć, jak zmieni się klimat według szwajcarskich naukowców

Najbardziej, według badaczy, zmieni się klimat w Europie. Temperatura w miastach będzie wyższa o 3,5 stopnia Celsjusza w lecie i o 4,7 stopnia Celsjusza zimą. Np. w Londynie w najgorętszych miesiącach ma być cieplej aż o 5,9 stopnia Celsjusza, a w średniej całorocznej wynik ten zwiększy się o 2,1 stopnia.

Zobacz także: Tracimy miliardy na anomaliach pogodowych. Ktoś w końcu policzył, ile

Co czeka mieszkańców Warszawy? Warunki klimatyczne, jakie maja w niej panować za 30 lat naukowcy porównują tych, które mamy obecnie w stolicy Gruzji - Tbilisi. W najcieplejszych okresach ma być aż o 6,6 stopnia Celsjusza cieplej niż obecnie. Średnia roczna temperatura ma wzrosnąć o 2,4 stopnia.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33j5qs

Podziel się opinią

Share
d33j5qs
d33j5qs