Pogoda. Ostrzeżenia dla kierowców. Winne wysokie temperatury i wilgoć
Pogoda nie przestaje nas zaskakiwać. Synoptycy informują, że w środę i czwartek warunki atmosferyczne sprzyjać będą silnym zamgleniom. "To efekt napływającego z południa cieplejszego powietrza i dużej dawki wilgoci" - czytamy.
- Zamglenia i mgły w całej Polsce
- Widoczność będzie ograniczona
- Szanse na białe święta Bożego Narodzenia są coraz mniejsze
Prognozy pogody zwiastujące gwałtowne ocieplenie na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia okazały się prawdziwe. Wiosenna aura panuje niemal całej Polsce.
Biuro Prognoz Cumulus informuje o ostrzeżeniach od godz. 23 w środę do godz. 11 w czwartek. "W zachodniej, północnej, centralnej, wschodniej i południowej Polsce występować będą silne zamglenia i lokalne mgły" - donoszą.
Najbardziej intensywne zjawiska spodziewane są Lubuskiem, Wielkopolsce, na Kujawach i w Pomorskiem, na Warmii, Mazurach, na Mazowszu i w Łódzkiem oraz w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku i Opolszczyźnie.
Mgły ograniczać będą widoczność od kilkuset do kilkudziesięciu metrów i powinny zaniknąć około godziny 10.00 - 11.00.
Pogoda. Rekord w Bielsku-Białej
RMF FM informuje, że w środę w Bielsku-Białej zanotowano grudniowy rekord tego stulecia! Około godziny 13 było tam bowiem aż 16,6 st. Celsjusza.
- Zdaniem synoptyków IMGW ten wynik może zostać jednak szybko pobity - słyszymy. Jeszcze wyższe temperatury spodziewane są bowiem na termometrach już w piątek.
Zobacz też: To już pewne. Będą darmowe leki dla tysięcy Polek
Pogoda. Zapomnijmy o białych świętach Bożego Narodzenia
Ostatnie dni są wyjątkowo ciepłe (jak na tę porę roku) i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Taka aura ma się utrzymać nawet do Świąt Bożego Narodzenia. Zdaniem synoptyków, cały najbliższy weekend w większości kraju upłynie pod znakiem dodatnich temperatur. W weekend (tuż przed świętami) termometry mogą pokazywać do 12 kresek.
Czy jest więc szansa na śnieżne święta? Eksperci przypominają, że na przykład w stolicy w latach 1951-2018 tylko w 12 Wigilii pokrywa białego puchu miała więcej niż 5 centymetrów. Szanse są więc znikome.
Źródło: Biuro Prognoz Cumulus, Meteoprognoza.pl, RMF FM