Trwa ładowanie...

Pogoda. Ostrzeżenia dla kierowców. Winne wysokie temperatury i wilgoć

Pogoda nie przestaje nas zaskakiwać. Synoptycy informują, że w środę i czwartek warunki atmosferyczne sprzyjać będą silnym zamgleniom. "To efekt napływającego z południa cieplejszego powietrza i dużej dawki wilgoci" - czytamy.
Share
Pogoda. Mgły ograniczać będą widoczność.
Pogoda. Mgły ograniczać będą widoczność.Źródło: East News
d1hhf5d
  • Zamglenia i mgły w całej Polsce
  • Widoczność będzie ograniczona
  • Szanse na białe święta Bożego Narodzenia są coraz mniejsze

Prognozy pogody zwiastujące gwałtowne ocieplenie na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia okazały się prawdziwe. Wiosenna aura panuje niemal całej Polsce.

Biuro Prognoz Cumulus informuje o ostrzeżeniach od godz. 23 w środę do godz. 11 w czwartek. "W zachodniej, północnej, centralnej, wschodniej i południowej Polsce występować będą silne zamglenia i lokalne mgły" - donoszą.

d1hhf5d

Najbardziej intensywne zjawiska spodziewane są Lubuskiem, Wielkopolsce, na Kujawach i w Pomorskiem, na Warmii, Mazurach, na Mazowszu i w Łódzkiem oraz w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku i Opolszczyźnie.

Mgły ograniczać będą widoczność od kilkuset do kilkudziesięciu metrów i powinny zaniknąć około godziny 10.00 - 11.00.

Pogoda. Rekord w Bielsku-Białej

RMF FM informuje, że w środę w Bielsku-Białej zanotowano grudniowy rekord tego stulecia! Około godziny 13 było tam bowiem aż 16,6 st. Celsjusza.

d1hhf5d

- Zdaniem synoptyków IMGW ten wynik może zostać jednak szybko pobity - słyszymy. Jeszcze wyższe temperatury spodziewane są bowiem na termometrach już w piątek.

Zobacz też: To już pewne. Będą darmowe leki dla tysięcy Polek

Pogoda. Zapomnijmy o białych świętach Bożego Narodzenia

Ostatnie dni są wyjątkowo ciepłe (jak na tę porę roku) i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Taka aura ma się utrzymać nawet do Świąt Bożego Narodzenia. Zdaniem synoptyków, cały najbliższy weekend w większości kraju upłynie pod znakiem dodatnich temperatur. W weekend (tuż przed świętami) termometry mogą pokazywać do 12 kresek.

d1hhf5d

Czy jest więc szansa na śnieżne święta? Eksperci przypominają, że na przykład w stolicy w latach 1951-2018 tylko w 12 Wigilii pokrywa białego puchu miała więcej niż 5 centymetrów. Szanse są więc znikome.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus, Meteoprognoza.pl, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hhf5d

Podziel się opinią

Share
d1hhf5d
d1hhf5d
Więcej tematów