Pogoda na Wszystkich Świętych i listopad. Prognozy bez większego ochłodzenia
Początek listopada zdaniem meteorologów będzie ciepły. Jakie są prognozy na Wszystkich Świętych oraz kolejne dni? Jak informują synoptycy, "prognozy numeryczne nie widzą dziś większego ochłodzenia". Eksperci wskazują również, czy w listopadzie spadnie śnieg.
Jaka będzie pogoda we Wszystkich Świętych? Jak wskazują najnowsze prognozy przedstawione przez synoptyków IMGW, pierwszy tydzień listopada ma być ciepły. Wyjątkiem będzie jednak środa 1 listopada, która ma być najchłodniejszym dniem tygodnia. Jak wyglądają prognozy pogody na dalszą część miesiąca?
Wszystkich Świętych. Pogoda. Przelotne opady w całej Polsce
Początkowo prognozy na Wszystkich Świętych wskazywały, że 1 listopada będzie chłodny i ulewny. Jak wskazują nowe mapy pogodowe, w środę niemal we wszystkich regionach kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. "W środę przydadzą się parasole, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju" - informują eksperci CMM-IMGW. Opady nie są spodziewane jedynie na Pomorzu oraz Pomorzu Zachodnim.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sposoby na "cmentarne hieny". Z nagrobka już nic nie zniknie
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
We Wszystkich Świętych należy spodziewać się lekkiego ochłodzenia. Wskazania termometrów - choć niższe od poniedziałkowych i wtorkowych - nie spadną jednak poniżej zera. Średnia temperatura powietrza 1 listopada wyniesie od 6 st. C nad morzem oraz na Warmii i Mazurach do 10 stopni na Podkarpaciu, Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.
Pogoda na listopad. Temperatura powyżej norm wieloletnich
Jak wskazują długoterminowe prognozy na listopad, pod koniec jedenastego miesiąca roku temperatura powietrza ponownie może przekraczać normy wieloletnie z lat 1991-2020. Z każdym tygodniem wzrastać będzie jednak prawdopodobieństwo wystąpienia temperatur minimalnych poniżej 0 st. C.
Synoptycy na podstawie modeli Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody przewidują, że suma opadów przewyższy normy wieloletnie w trzeciej dekadzie miesiąca. Długotrwały atak zimy nie jest jednak spodziewany. Jak informuje CMM-IMGW "prognozy numeryczne nie widzą dziś większego ochłodzenia. Opady śniegu wystąpić mogą tylko lokalnie w górach".
Źródło: Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW