Trwa ładowanie...
d1g2nmy
Pogoda na Wielkanoc. Synoptyk z IMGW o prognozie na święta

Pogoda na Wielkanoc. Synoptyk z IMGW o prognozie na święta

Grzegorz Walijewski przekazał w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, że analitycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że kwiecień będzie z wyższymi temperaturami. - W marcu jeszcze musimy poczekać na prawdziwą wiosnę - przekazał rozmówca Patrycjusza Wyżgi. - Druga połowa marca ma być nieco cieplejsza niż ta pierwsza - przekazał synoptyk. - Przyroda widzi wiosnę jednak termicznie musimy na nią jeszcze poczekać - powiedział Grzegorz Walijewski. - Końcówka marca i początek kwietnia to już na pewno będzie wybuch pięknej zieleni wiosennej - przekazał ekspert z IMGW. - Będziemy mogli wyjść na zewnątrz i cieszyć się. Oczywiście musimy uważać na siebie, bo nadal jest pandemia - dodał Grzegorz Walijewski.

Chyba święta 4 kwietnia, panie GrzRozwiń

Transkrypcja:

Chyba święta 4 kwietnia, panie Grzegorzu. To pan tam wtedy maszynę z garażu wyprowadzi i liczy na to, że wiosenną pogodę w nieznane pan pojedzie. Mam nadzieję, że właśnie tak będzie. Tutaj właśnie nasi analitycy uważają, że ten kwiecień będzie z wyższymi temperaturami. Marzec jeszcze, jeszcze musimy poczekać na tą taką prawdziwą wiosnę. Druga połowa ma być nieco cieplejsza niż ta pierwsza połowa i faktycznie wychodzi na to, że te modele takie podające konkretne wartości dla konkretnych dni do końca marca mówią, że jednak druga połowa marca ma być cieplejsza. Ale to nie jest taka typowa wiosna, jaką chcielibyśmy mieć, z taką werwą, gdzie od razu się pięknie zazieleni. Chociaż z drugiej strony kwitnie już na przykład leszczyna, czyli taka naturalna wiosna, czyli fenologiczna, czyli... Bociany, panie Grzegorzu, przyleciały do Polski, wczoraj pokazywaliśmy w Wirtualnej Polsce. Tak, tak. I już niektóre właśnie wracają, widać na niebie fantastyczne klucze gęsi, kaczki lecą - tak że już przyroda widzi tę wiosnę. Natomiast termicznie jeszcze troszeczkę musimy na to poczekać. Przyroda widzi, proszę państwa, specjaliści z Instytutu Meteorologii jeszcze nie, ale jak wiemy, nikt tak dobrych przyrządów jak ptaki, przyroda generalnie nie ma. No dobrze, ja zerkam w kalendarz, panie Grzegorzu. Czyli tak, najbliższa niedziela to jest 14 dzień marca. Mówi pan po weekendzie, czyli po tym 14 marca wiosny wciąż nie widać, to już będzie 15-16, tam do 21. Potem te prognozy są, jak wiemy, obarczone większym ryzykiem i większym błędem. No to ja powiem panu tak, generalnie ten marzec, jeśli chodzi o wiosnę, to raczej trzeba przekreślić. Wiązać wiosnę bardziej z kwietniem niż z marcem. Wychodzi na to, że bardziej tak, ale poczekajmy. 21 zaczyna się ta wiosna powiedzmy kalendarzowa, prawda. Ta astronomiczna 20 mniej więcej się zacznie. Więc ja myślę, że jakieś symptomy będą. Po weekendzie troszeczkę będzie faktycznie chłodniej, ta temperatura spadnie. Natomiast takie modele długoterminowe GFS, CMWF pokazują, że jednak ta temperatura będzie wyższa. Nie będzie taka super wiosna, taka fantastyczna, gdzie temperatury będą powyżej 10-15 stopni Celsjusza, ale jednak widać tę wiosnę. Więc myślę, że spokojnie. Końcówka marca i kwietnia to już na pewno będzie wybuch pięknej zieleni wiosennej i wówczas będziemy mogli wyjść na zewnątrz, cieszyć się. Oczywiście z zastrzeżeniem, tutaj mówił pan wcześniej, musimy uważać na siebie, ponieważ cały czas pandemia jest, więc musimy cały czas pamiętać o swoim zdrowiu.
d1g2nmy
d1g2nmy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj