Trwa ładowanie...

Pogoda na piątek: nadciąga Tim, sprowadzi przymrozki

Piątek przyniesie w cały kraju sporo rozpogodzeń, choć znajdą się miejsca, gdzie może słabo popadać. Temperatura maksymalna sięgnie 18 st. C, ale w nocy pojawią się przymrozki.

Share
Wiosna w KrakowieWiosna w KrakowieŹródło: East News, fot: Albin Marciniak
d3zcndx

Obszar naszego kraju znajduje się pod wpływem wyżu Tim, którego centrum ulokowane jest nad Wyspami Brytyjskimi. Ośrodek rozbudował się na wschód i objął swoim zasięgiem całą Europę Zachodnią i Środkową. Takie położenie wyżu powoduje jednocześnie, że do naszej części kontynentu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego z północy. Stąd przy rozpogodzeniach nocami możliwe są przymrozki.

Nie zabraknie słońca, ale na wschodzie miejscami popada

W piątek spodziewamy się małego umiarkowanego zachmurzenia, co oznacza sporą ilość słońca. Okresami więcej chmur może się zbierać w pasie od Pomorza Gdańskiego i Warmii, po Podlasie, Mazowsze i południowy wschód. W tych miejscach nie można wykluczyć miejscami słabych opadów deszczu. Ponadto nad morzem lokalnie tworzyć się będą mgły i zamglenia.

d3zcndx

Temperatura najwyższa na Nizinie Szczecińskiej oraz w Wielkopolsce, na Kujawach i Dolnym Śląsku, gdzie spodziewamy się ok. 16-17 st. C, a na Ziemi Lubuskiej 18 st. C. W głębi kraju odnotujemy nie więcej niż 14-15 st. C. Najchłodniej dzień zapowiada się na Wybrzeżu i w obszarach podgórskich, gdzie termometry wskażą nie więcej niż 11-12 st. C. Wiatr przeważnie północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

W nocy możliwe przymrozki

W nocy już nigdzie nie powinno padać, za to pojawi się sporo rozpogodzeń, co sprzyjać będzie silny spadkom temperatury, szczególnie na Pomorzu, Podlasiu, lokalnie na wschodzie i w kotlinach górskich. Spodziewamy się tam ok. 0 st. C, a przy gruncie ok. -2 st. C. W innych regionach zmierzymy ok. 3-5 st. C. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby.

Paweł Albertusiak

Zobacz też: Długo uśpiony wulkan obudził się. Tego na Antarktydzie jeszcze nie było

d3zcndx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zcndx
Więcej tematów