Pogoda na 10 dni. Babie lato nie potrwa długo. Nadciąga ochłodzenie
Jak informują synoptycy, kończący się wrzesień był najcieplejszym w historii pomiarów. To jednak nie koniec - wysokiej temperatury nie braknie również w nadchodzącym tygodniu. Dni babiego lata są jednak policzone. Jak wskazują prognozy pogody na 10 dni, do Polski nadchodzi ochłodzenie.
25.09.2023 | aktual.: 25.09.2023 09:52
Z nowej prognozy na 10 dni, wynika, że rozpoczynający się tydzień będzie ciepły i słoneczny. Jak wskazuje model pogodowy WRF-GFS Medium, opracowany przez ekspertów Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, złota, polska jesień już wkrótce ustąpi miejsca ochłodzeniu.
Prognoza na 10 dni. Czeka nas ciepły i słoneczny tydzień
Po chłodnym i w wielu regionach pochmurnym poranku, pogoda w ostatni poniedziałek września, znów zacznie przypominać babie lato. Zza chmur wyjrzy słońce, a temperatura w kraju wzrośnie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kolejne dni tygodnia będą natomiast obfitować w słońce oraz wysoką temperaturę. W środę, czwartek oraz piątek termometry na zachodzie, oraz w centrum kraju wskażą nawet 27-28 stopni Celsjusza. Synoptycy CMM IMGW do końca tygodnia nie przewidują również opadów.
Pogoda długoterminowa. Prognoza na dziesięć dni. Nadchodzi zwrot
Jak wynika z dziesięciodniowych prognoz pogody w czasie weekendu, wypadającego na przełomie września i października nastąpi zwrot w pogodzie. Już w sobotę 30 września do kraju wkroczy ochłodzenie. Początkowo opanuje ono północne regiony Polski - na południu temperatura maksymalna wciąż będzie oscylować w granicach 24-25 stopni Celsjusza.
Niedziela oraz kolejne dni będą chłodniejsze. Powrócą również opady deszczu. Jak wskazują średnioterminowe mapy pogody, mieszkańców Suwalszczyzny oraz Warmii i Mazur w pierwszym tygodniu października czeka również drastyczny spadek temperatury. We wtorek 3 października termometry na tych terenach wskażą maksymalnie 8-10 stopni. W kolejnych dniach w wielu regionach pojawią się opady.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Źródło: Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW