Trwa ładowanie...
dtgsng4

Pogoda – gdzie jest burza, grad i deszcz w poniedziałek 19 sierpnia? Zapoznaj się z prognozą pogody i sprawdź, dla jakich regionów IMGW wydał ostrzeżenia

Pogoda – gdzie jest burza, grad i deszcz? Prognoza pogody na poniedziałek 19 sierpnia. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla ośmiu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda – gdzie jest burza, grad i deszcz w poniedziałek 19 sierpnia? Zapoznaj się z prognozą pogody i sprawdź, dla jakich regionów IMGW wydał ostrzeżenia
Pogoda – gdzie jest burza, grad i deszcz w poniedziałek 19 sierpnia? Zapoznaj się z prognozą pogody i sprawdź, dla jakich regionów IMGW wydał ostrzeżenia (iStock.com)
dtgsng4

Pogoda – gdzie jest burza w poniedziałek 19 sierpnia?

Według informacji podanych na stronie pogodynka.pl w poniedziałek największe prawdopodobieństwo groźnych burz przewidziane jest na terenie Górnego Śląska, przez Ziemię Łódzką, Mazowsze i Podlasie. W związku z prognozowanymi burzami i dużym prawdopodobieństwem wystąpienia gradu IMGW wydało ostrzeżenia dla następujących województw:

  • podlaskiego
  • warmińsko-mazurskiego
  • mazowieckiego
  • łódzkiego
  • małopolskiego
  • lubelskiego
  • śląskiego
  • świętokrzyskiego

Ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia obowiązują w 17. Powiatach: sześciu na Podlasiu, czterech na Mazowszu oraz siedmiu na Lubelszczyźnie. Według prognoz synoptyków burzom będą towarzyszyć porywy wiatru osiągające prędkość do 90 km/h. Lokalnie wystąpi również grad o średnicy 2-4 cm.

dtgsng4

Prognoza pogody – jak chronić się przed burzą?

Należy pamiętać, aby podczas wyładowań atmosferycznych nie przebywać na otwartej przestrzeni, ani tym bardziej w wodzie. Wiadomo, że piorun zawsze uderza w najwyższy punkt, z tego względu, jeśli spróbujemy ukryć się przed burzą pod drzewem, będziemy szczególnie narażeni na porażenie. Podczas burz najlepiej pozostać w budynku, samochodzie lub obniżeniach terenu (np. w dolinach). Gdy zostaniemy w domu, dla bezpieczeństwa powinniśmy zamknąć wszystkie drzwi i okna, wyłączyć odbiorniki energii elektrycznej.

dtgsng4

Podziel się opinią

Share

dtgsng4

dtgsng4
Więcej tematów