Trwa ładowanie...
d321wna
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.Fakt
alkohol

Podwyżka cen piwa nawet o 1zł?

W ciągu kilku tygodni nawet o złotówkę może
zdrożeć piwo, zapowiada "Fakt" i dodaje, że może to być dopiero
początek podwyżek. Wszystko przez rosnące ceny chmielu i słodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwyżka cen piwa nawet o 1zł?
(Jupiterimages)
d321wna

Dorosły Polak wypija około 78 litrów piwa w ciągu roku. To dwukrotnie więcej niż jeszcze przed 10 laty. W tym rankingu gonimy Czechów, Niemców i Słowaków, którzy doskonale znają walory piwa.

Rok temu tona słodu kosztowała 250 euro. Obecnie dochodzi do 400 euro. Tylko ze względu na ten produkt cena piwa może wzrosnąć o co najmniej kilka procent - mówi Marcin Siemion, prezes firmy Danish Malting Group Polska, która produkuje słód.

Droższy jest także chmiel, aluminium, a nawet kapsle, gaz, olej opałowy. Na rynku brakuje szklanych butelek. Optymistyczna wersja to podwyżka o 20 groszy. Pesymistyczna to kilkadziesiąt groszy więcej. A gdyby rząd dołożył akcyzę, co zapowiadano w tamtym roku, to cena jeszcze bardziej by wzrosła - mówi Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. (PAP)

d321wna

Podziel się opinią

Share

d321wna

d321wna
Więcej tematów