Trwa ładowanie...

Podstępnie atakują i wstrzykują nam truciznę!

Nikt i nigdzie nie może czuć się bezpiecznie. Atakują podstępnie przy wiejskich drogach i w miejskich parkach, na podmokłych łąkach, gdzie wypasa się krowy i ulicznych skwerach, gdzie wyprowadza się psy. Ofiarami maleńkich krwiopijców padają zwierzęta i ludzie. Pokąsani puchniemy gwałtownie, bo wstrzykują nam truciznę. To plaga!

Podstępnie atakują i wstrzykują nam truciznę!Źródło: Dariusz Gacek / newspix.pl
dagnaud
dagnaud

Mają zaledwie od 3 do 6 milimetrów, ale latają w liczących setki tysięcy sztuk chmarach. Żywią się naszą krwią i dla każdego z nas stanowią poważne zagrożenie. Uważać powinniśmy szczególnie na dzieci, bo muchówki wstrzykują silną truciznę.

Ukąszenie może spowodować obrzęki, a nawet osoby uczulone doprowadzić do śmierci. Przed czterema laty uśmierciły setki krów w całej Polsce. Wtedy na szczęście, nie było ofiar w ludziach, ale zagrożenie jest poważne.

– Meszki to rodzaj muchówek. Ugryzienie w okolicach głowy i szyi, szczególnie u dzieci, może być bardzo niebezpieczne. Osoby uczulone na ich jad mogą mieć poważne problemy. Po ukąszeniach pojawiają się zaczerwienienia i bąble, może też wystąpić gorączka. W skrajnym przypadku ich ukąszenia mogą doprowadzić do śmierci – ostrzega dermatolog Małgorzata Grabowska – Olejarczyk (46 l.).

Wybierając się na spacer pamiętajmy, by nasmarować lub spryskać wcześniej kupionym w aptece środkiem przeciw meszkom tych części ciała, które są narażone na ich ukąszenia. Dobrze też wybrać odpowiednią porę dnia. Owady te atakują tylko w dzień. Wieczorem i w nocy nie są aktywne.

dagnaud

Tak obronisz się przed owadami:

1. Na spacery tylko wieczorem
Meszki to owady, które prowadzą aktywny tryb życia tylko za dnia. Wieczorami jesteśmy więc bezpieczni. Unikajmy jednak miejsc wilgotnych, gdzie mogą mieć swoje gniazda.

2. Używaj środków na owady
W aptekach jest mnóstwo maści i sprayów, które odstraszają krwiożercze owady. Należy ich używać stosując się ściśle do instrukcji na opakowaniu.

3. Osłaniaj ciało ubraniem
Długie spodnie, podkolanówki, koszule i bluzki z długimi rękawami, chusty na szyję. Ograniczmy meszkom dostęp do naszego ciała.

4. Po ukąszeniu smaruj skórę żelami
Jeżeli zostanie pogryzieni prze meszki trzeba natychmiast posmarować bolące i zaczerwienione miejsca na skórze żelem, który złagodzi działanie wstrzykniętej przez owada trucizny.

5. Masz gorączkę? Idź do lekarza
Tych objawów nie można lekceważyć. Ilość toksyn może być groźna.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Te babska plądrują domy! Uważaj na nie!

dagnaud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dagnaud
Więcej tematów