Trwa ładowanie...
d2dekq2

"PO nie ma programu na przyszłość, powtarza nasze pomysły"

Jesteśmy nadal przekonani, że PO nie ma programu na przyszłość, powtarza nasze pomysły, które zgłasza w dodatku w sposób niewiarygodny - ocenił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odnosząc się do wystąpienia polityków PO. Z kolei, według Beaty Mazurek, PO nie ma żadnego programu. - Platforma jest naga - stwierdziła rzeczniczka PiS.
Share
"PO nie ma programu na przyszłość, powtarza nasze pomysły"
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2dekq2

"Politycy PiS są zmuszeni czekać"

- Platforma kwestionowała program 500+, mówiła, że nie ma szans, żeby ten program wprowadzić w życie, teraz zapowiada, że go podwoi - mówił na konferencji Ryszard Terlecki.

- Wszyscy chyba dobrze pamiętamy, jak Platforma w kampanii wyborczej zapowiadała, że nie podwyższy wieku emerytalnego, potem podwyższyła. Jesteśmy przekonani, że jak dojdzie do władzy, to natychmiast zlikwiduje program 500+ i to wydaje mi się jest dość oczywiste - ocenił szef klubu PiS.

d2dekq2

Terlecki oświadczył, że PiS będzie chętnie debatować z opozycją, która "będzie miała coś konkretnego do powiedzenia". Dopóki, jak dodał, tak nie jest politycy PiS są zmuszeni czekać.

Jak ocenił Terlecki, Platforma Obywatelska po "klapie tzw. Marszu Wolności" usiłuje teraz wyjść z twarzą i przedstawić się jako taka opozycja, która nie stawiała na "marsz, na ulicę, tylko na dyskusję". - Tak nie jest i wszyscy to doskonale widzimy - stwierdził szef klubu PiS.

Terlecki pytany przez dziennikarzy, czy PiS odrzuca apele PO o debatę między obiema partiami zaprzeczył. - Nie, my nie odrzucamy debaty, jesteśmy bardzo zainteresowani poważną, merytoryczną debatą z partią, która ma program, która wie czego chce, która ma stabilny leadership, w którym wiadomo kto podejmuje decyzje i które to decyzje są wiążące - zadeklarował.

d2dekq2

Szef klubu PiS ocenił, że Platforma Obywatelska zmienia co chwilę swoje stanowiska w różnych kwestiach. - To rzeczywiście nas dziwi, ale mamy nadzieję, że dziwi także wyborców Platformy - dodał.

"Platforma jest naga"

Z kolei, według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek PO nie ma żadnego programu. - Platforma jest naga, nie ma żadnego programu, jeśli chce debatować, to najpierw niech przedstawi swój program, bo zmieniając zdanie w kluczowych kwestiach dla Polaków jest po prostu niewiarygodna - powiedziała Mazurek.

Przykładem jest, jak stwierdziła rzecznik PiS, program 500+. - Kiedy go wprowadzaliśmy głośno krzyczeli: nie ma na to pieniędzy, Polski na to nie stać. Kiedy program jest realizowany mówią: 500 złotych na każde dziecko. Teraz mówią o wprowadzeniu kryterium w postaci chociażby zatrudnienia co najmniej jednego z rodziców - zauważyła Mazurek.

d2dekq2

Jak oceniła rzecznikcza PiS, PO "zmienia zdanie częściej niż rękawiczki", chociażby w przypadku płacy minimalnej. - Grzegorz Schetyna jednego dnia mówi, że nie będą podnosić płacy minimalnej, następnego dnia mówi, że jednak będą podnosić. W tak zwanym międzyczasie główny ekonomista PO pan prof. Rzońca mówi tak: wzrost płacy minimalnej hamuje wzrost zatrudnienia, a w efekcie spowalnia wzrost gospodarczy i zwiększa zakres biedy. Są niewiarygodni w tym, co mówią, są niewiarygodni w tym, co robią - stwierdziła Mazurek.

Cztery pytania do Platformy

W ubiegłym tygodniu Mazurek skierowała cztery pytania do polityków PO: czy Platforma podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500+, a także, czy PO podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów.

W odpowiedzi na te zapytania, Schetyna zapowiedział, że PO zamierza zlikwidować IPN, rozszerzyć program 500+ na pierwsze dziecko i przekazać kompetencje CBA do Komendy Głównej Policji i CBŚP. Schetyna zadeklarował również, że PO nie chce podwyższać wieku emerytalnego i nie będzie przyjmować nielegalnych migrantów.

Źródło: WP, PAP

d2dekq2

Podziel się opinią

Share
d2dekq2
d2dekq2
Więcej tematów