Trwa ładowanie...
dhzqz07
02-02-2010 09:00

Po kontroli w CBA dwa zawiadomienia do prokuratury

W wyniku audytu w CBA złożone zostały dwa zawiadomienia do prokuratury - poinformował sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.

dhzqz07
dhzqz07

- W ramach tego audytu zostały już złożone dwa zawiadomienia do prokuratury. Jedno dotyczy odtajnienia materiałów CBA, które mogły narazić operacje Biura na dekonspirację - chodzi o sprawę hazardową. A drugie dotyczy spraw logistyczno-organizacyjnych w CBA i podejrzenia o pewnej nieprawidłowości - powiedział Cichocki w RMF FM.

Dopytywany, czy w tej drugiej sprawie chodzi o skasowanie bazy danych dotyczącej wykorzystania samochodów CBA, Cichocki odparł: - Jeżeli w prokuraturze potwierdzą się te materiały i obserwacje, które zostały tam poczynione, to będzie to bardzo niepokojące. Będzie to niewytłumaczalne w sposób wynikający z normalnego funkcjonowania Biura.

Cichocki poinformował też, że na podstawie wyników audytu została podjęta decyzja o reorganizacji CBA tak, aby stworzyć bardziej efektywne struktury i sprofesjonalizować Biuro. Dodał, że decyzja ta została zaakceptowana przez premiera.

Audyt w CBA rozpoczął się w połowie października ubiegłego roku po tym, jak ze stanowiska został odwołany Mariusz Kamiński, a obowiązki szefa CBA premier powierzył Pawłowi Wojtunikowi. Raport z wynikami tej kontroli w połowie grudnia przekazano do kancelarii premiera. Dokument ma klauzulę "niejawne".

dhzqz07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhzqz07
Więcej tematów