Trwa ładowanie...

PO i Nowoczesna tylko tak mogą pokonać PiS. Wyborcy stawiają sprawę jasno

Wyborcy Platformy i .N stawiają sprawę jasno: chcemy, żebyście startowali razem w wyborach samorządowych. Domaga się tego aż 41 proc. osób - tak wynika z najnowszego z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Share
PO i Nowoczesna tylko tak mogą pokonać PiS. Wyborcy stawiają sprawę jasno
Źródło: East News
d26uu6y

Ostatnie sondaże wyborcze pokazują że wspólna lista obu partii ma po prostu sens. Według najnowszego badania, domaga się tego aż 41 proc. wyborców PO i Nowoczesnej. 24 proc. jest przeciwnych. A 35 proc. jest niezdecydowanych. Ten ostatni wynik jest kluczowy, bo są to wyborcy, którzy jeszcze nie podjęli decyzji i można ich przekonać. Wszystko zależy od działań obu partii w najbliższym czasie.

O wspólnej liście wyborczej Platformy i .N mówi się od dawna. - Od dwóch lat, na niemal wszystkich spotkaniach pytali się o to Polacy - przyznaje Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Politycy obu partii, ale bez Grzegorza Schetyny, razem obchodzili 2 maja Święto Flagi.

d26uu6y

Wybory samorządowe. Koalicja Obywatelska może wygrać z PiS

PO i Nowoczesna chcą iść do wyborów pod roboczą nazwą Koalicji Obywatelskiej. W tej chwili partie porozumiały się co do wspólnego startu w trzech miastach: Warszawie, Poznaniu i Szczecinie. We Wrocławiu idą do wyborów osobno, ale wszystko rozegra się w drugiej turze i koalicja jest możliwa.

Wybory samorządowe to ma być test, jeśli się udadzą możliwa jest wspólna lista w wyborach w 2019 roku.

Koalicja Obywatelska vs PiS

W wyborach parlamentarnych wygrałby PiS - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" i dla Se.pl. Temu badaniu powinna jednak dokładnie przyjrzeć się opozycja. A to dlatego, że aż 35 proc. Polaków zagłosowałoby na koalicję PO i Nowoczesnej, a 38 proc. na PiS. Różnica jest więc bardzo mała.

Na trzecim miejscu znalazł się Kukiz'15 z 8-procentowym poparciem, na czwartym SLD z wynikiem 6 proc. Po 5 proc. respondentów wskazało na PSL i Wolność a jedynie 3 proc. ankietowanych na partię Razem.

d26uu6y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

d26uu6y

Podziel się opinią

Share
d26uu6y
d26uu6y
Więcej tematów