Trwa ładowanie...
d32jq7c

Płatne szczepionki przeciwko WZW

Od nowego roku minister zdrowia nie refunduje szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - poinformowała rzeczniczka ministra Renata Furman. Szczepionki te były dotychczas obowiązkowe przed wszelkimi operacjami i zabiegami w szpitalach.

d32jq7c
d32jq7c

Rzecznik prasowy Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych Marek Opaśnik powiedział, że w tej sytuacji - jeśli kasy chorych nie będą refundować kosztów tych szczepionek - to pacjenci będą musieli sami za nie zapłacić. Podkreślił jednocześnie, że kasy chorych mogą finansować koszty szczepionek przeciwko WZW i - w jego opinii - bogate kasy zapłacą za nie. Dodał, że także samorządy - organy założycielskie szpitali - mogą współfinansować koszty szczepień przeciwko żółtaczce.

Wirusowe zapalenie wątroby jest jednym z najczęściej występujących zakażeń szpitalnych. Tymczasem Lubuska Regionalna Kasa Chorych nie będzie finansować szczepień przeciwko żółtaczce. Halina Pilonis, rzecznik LRKCh. poinformowała, że z opłat zwolniona zostanie jedynie niewielka grupa ubezpieczonych, m.in. dzieci do 1. roku życia oraz młodzież z pierwszych klas gimnazjum.

Koszt całej szczepionki przyjmowanej w trzech dawkach wynosi około 250 zł. (jask)

d32jq7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32jq7c
Więcej tematów