Trwa ładowanie...

Platforma Obywatelska chciała uczcić bohaterów Sierpnia '80. Spotkała się z ostrą ripostą

Od lat kolejne rocznice historycznych wydarzeń stają się przedmiotem politycznej walki. Tak jest także z 37. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. Platforma Obywatelska postanowiła uczcić to wydarzenie w mediach społecznościowych. Związany ze środowiskiem PiS Maciej Świrski zwrócił jednak uwagę na dość nieszczęśliwy dobór zdjęcia i podpisu.

Share
Platforma Obywatelska chciała uczcić bohaterów Sierpnia '80. Spotkała się z ostrą ripostą
Źródło: Twitter, Fot: Platforma Obywatelska
d2db2hz

W Gdańsku trwają równoległe obchody 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Politycy opozycji i działacze KOD świętują z Lechem Wałęsą. Kierowana przez Piotra Dudę "Solidarność" organizują własne uroczystości, bez pierwszego szefa związku. Przebieg wydarzeń w Gdańsku relacjonujemy przez cały dzień w Wirtualnej Polsce.

Wałęsa w "Wiadomościach" i "Dzienniku Telewizyjnym". 1985 rok kontra 2017

O rocznicy powstania "Solidarności" pamiętają też politycy. Przedstawiciele PO nie tylko pojawili się w Gdańsku, razem z Lechem Wałęsą, ale zabierają też głos w mediach społecznościowych. "Dziękujemy bohaterom #Solidarność za walkę o wolną i niepodległą Polskę! #sierpień80" - napisano na koncie PO na Twitterze.

Problem w tym, że na zdjęciu poza Lechem Wałęsą są też Mieczysław Jagielski, w chwili podpisania porozumień członek Biura Politycznego KC PZPR oraz Tadeusz Fiszbach, I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku. Uwagę na to zwrócił Maciej Świrski, dzisiaj wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, powołanej do życia przez rząd PiS.

d2db2hz

Podziel się opinią

Share
d2db2hz
d2db2hz
Więcej tematów