Trwa ładowanie...
d2oluok

Piskorski: PiS robi idiotów z ludzi w Brukseli

Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego wzywa rząd Mateusza Morawieckiego do przestrzegania prawa. Uważa też, że PiS oszukał swoich wyborców, po tym jak kampanii wyborczej mówił o tanim państwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Piskorski uważa, że PiS oszukało swoich wyborców
Paweł Piskorski uważa, że PiS oszukało swoich wyborców (East News, Fot: Jan Bielecki)
d2oluok

Paweł Piskorski jest zdania, że kryzys w relacjach Polski z Unią Europejską nie jest dziełem przypadku. - Oni robią idiotów z partnerów w Brukseli. Jeśli Komisja Europejska mówi, że wytyczne trzeba opublikować i wcielić w życie to trzeba to zrobić - tłumaczy. Według lidera SD szukanie ustępstw z KE w tym momencie nie ma najmniejszego sensu.

Podobnie myśli o zapowiadanych zmianach dotyczących reformy sądownictwa. - Ziobro wsadził już swoich ludzi, więc nie ma znaczenia co teraz zrobi. To będzie kolejna instytucja, które działa na rzecz jednej partii - komentuje Piskorski w rozmowie na antenie TVN24.

Zobacz także: Krzysztof Łapiński o premiach

Szef SD krytykuje także nagrody dla ministrów. - To hipokryzja PiS. Podczas kampanii wyborczej obiecywali tanie państwo i obcinanie kosztów jego funkcjonowania - twierdzi. - Teraz członkowie rządu otrzymują dodatkowe stałe wynagrodzenie. W ten sposób chcą obejść system. Niech powiedzą wyborcom, że zarabiają zbyt mało w stosunku do szefów państwowych spółek - dodaje.

Źródło: TVN 24

d2oluok

Podziel się opinią

Share
d2oluok
d2oluok
Więcej tematów