Trwa ładowanie...
d1pwnio

PiS wykluczył z młodzieżówki radną. Twierdzi, że nie poszło o to, jak głosowała jej matka

Joanna Czochara, córka posłanki PiS, która zagłosowała przeciwko ustawie zwiększającej zakres ochrony zwierząt, została wykluczona z Forum Młodych partii w Opolu. W związku ze sprawą wydano oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka Katarzyna Czochara głosowała przeciwko ustawie o zwierzętach. Jej córka została wykluczona z młodzieżówki partii
Posłanka Katarzyna Czochara głosowała przeciwko ustawie o zwierzętach. Jej córka została wykluczona z młodzieżówki partii (East News)
d1pwnio

Forum Młodych PiS w Opolu wykluczyło z organizacji radną sejmiku opolskiego Joannę Czocharę. Posłanka PiS Katarzyna Czochara - prywatnie matka radnej - zagłosowała wbrew woli swojej partii. Padły sugestie, że obie sprawy mogą być ze sobą powiązane.

- W naszym województwie dwóch posłów było przeciwko. To pan Janusz Kowalski i pani Katarzyna Czochara. (...) Również w kwestii pani Czochary nie powinno być zdziwienia (...), głosowała tak, jak jej sprzymierzeńcy z Solidarnej Polski. Jako Forum Młodych PiS w najbliższy piątek będziemy debatować nad tym, czy Joanna Czochora, która tak jak jej matka zwalczała radnych PiS w Sejmiku, będzie dalej członkiem PiS, czy ją wykluczymy - powiedział wcześniej w rozmowie z Radiem Opole szef młodzieżówki PiS z Opola Grzegorz Krukowski.

W czwartek szefowa PiS w województwie opolskim przekazała oświadczenie, z którego wynika, że postępowanie wyjaśniające związane z radną Czocharą toczyło się od 7 września.

d1pwnio

"Tym samym łączenie wyżej wymienionej sprawy z sytuacją związaną z głosowaniem pani poseł Katarzyny Czochary w sprawie ustawy o ochronie praw zwierząt w dniu 17/18 września 2020 roku jest niczym nieuprawnionym nadużyciem" - przekazała Violetta Porowska.

Zobacz też: Kaczyński spotkał się z Ziobrą. Zaskakujące porównanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pwnio

Podziel się opinią

Share
d1pwnio
d1pwnio
Więcej tematów