Trwa ładowanie...
d3v1xmh

PiS robi kolejny krok w tył. "A zabijanie trwa"

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny - w której większość ma PiS - nie chce prac nad projektem "Zatrzymaj Aborcję". "Członkowie komisji odpowiadają za śmierć 3 maluchów dziennie" - skomentowała tę decyzję na Twitterze współautorka projektu, Kaja Godek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monika Rosa i Anna Siarkowska to dwie strony sporu o aborcję
Monika Rosa i Anna Siarkowska to dwie strony sporu o aborcję (WP.PL, Fot: WP)
d3v1xmh

Podjęcia prac nad projektem na środowym posiedzeniu komisji chciał poseł Jan Klawiter, jednak 29 parlamentarzystów sprzeciwiło się tej propozycji, a 3 wstrzymało się od głosu. Jak skomentowała na Twitterze Kaja Godek, niektórzy posłowie celowo spóźnili się na posiedzenie, by nie głosować. Liderka inicjatywy "Zatrzymaj Aborcję" obarcza też członków komisji odpowiedzialnością za "śmierć 3 maluchów dziennie".

Podobnie decyzję parlamentarzystów komentuje Anna Siarkowska, która, choć znana z konserwatywnych poglądów, członkinią komisji nie jest.

"Zatrzymaj Aborcję" to obywatelski projekt podpisany przez 800 tysięcy zwolenników pro-life. Pod koniec marca został usunięty z harmonogramuprac Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Wcześniej, w niemal niezmienionej formie, funkcjonował pod nazwą "Stop Aborcji" i został odrzucony przez Sejm po fali protestów kobiet.

d3v1xmh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v1xmh

Podziel się opinią

Share

d3v1xmh

d3v1xmh
Więcej tematów