Trwa ładowanie...
d2y0lne

PiS nic nie szkodzi? Miażdżąca przewaga nad PO w najnowszym sondażu

PO znowu za PiS w sondażach. 35 proc. osób deklarujących w maju chęć wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na partię Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu w badaniu Kantar Public znalazła się Platforma z 21 proc. poparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (WP.PL)
d2y0lne

Kolejne miejsca w badaniu Kantar Public zajęły Kukiz'15 - na to ugrupowanie chce głosować 10 proc. osób i Nowoczesna - 6 proc.

Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (3 proc.) oraz PSL, które w tym miesiącu również osiągnęło wynik na poziomie 3 proc.

Którym politykom Polacy ufają? Nowy sondaż CBOS

d2y0lne

Partia Razem uzyskałaby poparcie 2 proc. Polaków, a partia Wolność (dawniej KORWiN) i Twój Ruch – po 1 proc.

Ciągle dużo osób jest niezdecydowanych

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 18 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

To musi cieszyć PiS. Najnowszy sondaż poparcia

d2y0lne

Natomiast 25 proc. osób zdecydowanie, a 35 proc. z wahaniem, potwierdziło gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby te miały się odbyć w najbliższą niedzielę.

Wśród pozostałych – 16 proc. osób mówiło, że raczej by nie poszło, a kolejne 16 proc. zadeklarowało, że na pewno nie zagłosowałyby w wyborach; 7 proc. wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania.

Próba badania była standardowa

Badanie Kantar Public przeprowadzono 12–17 maja br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1009 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat), techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

d2y0lne

Podziel się opinią

Share

d2y0lne

d2y0lne
Więcej tematów