Trwa ładowanie...

PiS nic nie szkodzi? Miażdżąca przewaga nad PO w najnowszym sondażu

PO znowu za PiS w sondażach. 35 proc. osób deklarujących w maju chęć wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na partię Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu w badaniu Kantar Public znalazła się Platforma z 21 proc. poparcia.

Share
PiS nic nie szkodzi? Miażdżąca przewaga nad PO w najnowszym sondażuŹródło: WP.PL
d3jqrti

Kolejne miejsca w badaniu Kantar Public zajęły Kukiz'15 - na to ugrupowanie chce głosować 10 proc. osób i Nowoczesna - 6 proc.

Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (3 proc.) oraz PSL, które w tym miesiącu również osiągnęło wynik na poziomie 3 proc.

d3jqrti

Partia Razem uzyskałaby poparcie 2 proc. Polaków, a partia Wolność (dawniej KORWiN) i Twój Ruch – po 1 proc.

Ciągle dużo osób jest niezdecydowanych

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 18 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

Natomiast 25 proc. osób zdecydowanie, a 35 proc. z wahaniem, potwierdziło gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby te miały się odbyć w najbliższą niedzielę.

d3jqrti

Wśród pozostałych – 16 proc. osób mówiło, że raczej by nie poszło, a kolejne 16 proc. zadeklarowało, że na pewno nie zagłosowałyby w wyborach; 7 proc. wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania.

Próba badania była standardowa

Badanie Kantar Public przeprowadzono 12–17 maja br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1009 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat), techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

d3jqrti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jqrti
Więcej tematów