Trwa ładowanie...
d3fvu3j

PiS: "Hipokryzja. Poprawkę ws. TVP przygotował PSL, a poparła Lewica i PO"

Trwa spór czy media publiczne powinny otrzymać rekompensatę z budżetu państwa. Poseł PiS Rafał Bochenek informuje, że takie rozwiązanie w głosowaniu poparli ostatnio posłowie PSL, Lewicy i Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Bochenek o onkologii i rekompensacie dla mediów publicznych.
Rafał Bochenek o onkologii i rekompensacie dla mediów publicznych. (East News)
d3fvu3j

Opozycja krytykuje pomysł zrekompensowania mediom publicznym zmniejszonych wpływów z abonamentu. - Jeżeli prezydent podpisze ustawę PiS, to jest to wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób - stwierdził w Sejmie Andrzej Halicki (PO).

Tymczasem Rafał Bochenek z PiS przekonuje, że "poprawkę do budżetu, przekazującą prawie 1 mld zł na media publiczne, zgłosił PSL". "Hipokryzja. Za poprawką głosowali politycy PO i Lewicy. Wtedy jakoś nikt nie mówił, że odbierają te pieniądze osobom chorym na raka" - podkreślił.

Jak czytamy, w poprawce PSL chodzi o zwiększenie kwoty z budżetu dla mediów publicznych "na pokrycie kosztów związanych z uchyleniem ustawy o opłatach abonamentowych".

d3fvu3j

PiS podkreśla, że za przyjęciem poprawki głosowała większość polityków opozycji. "Hipokryzja. PO poparła 1 mld zł na profilaktykę zdrowia z większych podatków (poprawka 9 PO) i 750 mln zł ekstra na media publiczne zamiast abonamentu (poprawka 12 PSL)" - dodał na Twitterze Artur Soboń, sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych.

Przypomnijmy, że opozycja w ostatnich dniach apeluje o nie przekazywanie niemal 2 mld zł na rekompensatę dla mediów publicznych - czego chce PiS. - Onkologia dzisiaj boryka się z bardzo dużymi problemami - zaznaczył w poniedziałek w Sejmie Andrzej Halicki z PO i podkreślił, że tak duża suma pieniędzy powinna trafić do chorych na nowotwór.

"Odrażające pogrywanie dramatem chorych i ich rodzin. Tymczasem fakty są takie, że na walkę z rakiem NFZ wyda w tym roku 11 mld zł, a w ostatnim roku rządów PO było to 7,1 mld" - skomentował z kolei Radosław Fogiel (PiS). Podkreślił, że gdyby nie decyzje rządu PO-PSL o zmianach ws. abonamentu radiowo-telewizyjnego, żadne rekompensaty dla mediów publicznych nie byłyby obecnie potrzebne.

Zobacz też: Czy Jarosław Kaczyński powinien lecieć do Smoleńska? "Bez żadnej asysty"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów