Trwa ładowanie...
difebmw

PiS broni spotu o uchodźcach. Jest specjalne oświadczenie

Nie milknie burza wokół kontrowersyjnego spotu PiS o uchodźcach. Według większości obserwatorów, film zaszkodził partii w osiągnięciu lepszego wyniku wyborczego. W obronie sztabu, który film przygotował, stanęła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek broni kontrowersyjnego spotu o uchodźcach
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek broni kontrowersyjnego spotu o uchodźcach (East News, Fot: Piotr Molęcki)
difebmw

Rzecznik PiS opublikowała dzisiaj na Twitterze specjalne oświadczenie. De facto jest to odpowiedź na publikację Wirtualnej Polski, w której ujawniliśmy, że za przygotowaniem kontrowersyjnego spotu stali byli właściciele firmy Solvere Anna Plakwicz i Piotr Matczuk. Oboje mają na swoim koncie nie mniej kontrowersyjną kampanię „Sprawiedliwe sądy”.

Przypomnijmy, że w spocie przedstawiona jest wizja Polski pod rządami Platformy Obywatelskiej. Zdaniem sztabowców PiS, jeśli miałoby do nich dojść, to ziści się czarny scenariusz z napływem uchodźców i zagrożeniem terrorystycznym.

Zobacz także: W PiS-ie polecą głowy? Sławomir Neumann komentuje. Padły konkretne nazwiska

Według rzecznik PiS Beaty Mazurek, spot przede wszystkim porusza bardzo ważny temat bezpieczeństwa Polaków. - Spot "Bezpieczny Samorząd" to działania zaplanowane przez sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. (…) Nagonka przeprowadzona przez część mediów wynika zapewne z prostego powodu: za wszelką cenę próbują one odwrócić uwagę od faktu, że były rząd PO-PSL bezrefleksyjnie, narażając bezpieczeństwo Polaków, zgodził się na przyjmowanie migrantów – napisała Mazurek.

Jej zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na oczekiwania społeczne i stawia na bezpieczeństwo Polaków, czego jak widać nie rozumie opozycja. - Warto też podkreślić, że ci, którzy dziś upatrują czegoś nagannego w spocie "Bezpieczny samorząd" nie mieli nic przeciwko, gdy PO opublikowała spot "Oni pójdą na wybory'" – dodaje rzeczniczka PiS.

difebmw

Co ciekawe, inne zdanie na ten temat ma wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. W opublikowanym kilka dni temu wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” stwierdził, że spot był błędem i jedną z przyczyn niższego niż spodziewany wyniku wyborczego PiS. - To był zły spot. Wstydziłem się – powiedział Gowin.

W podobnym tonie wypowiadał się Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który słynie z antyimigranckich poglądów. - Spot PiS o uchodźcach jest tak odrażającą, cyniczną, podłą i głupią propagandą, że aż trudno uwierzyć, że naprawdę go wypuścili - napisał Bosak na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów