Trwa ładowanie...

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany na jeziorze Kisajno. Nowe służby w akcji

Piotr Woźniak-Starak wciąż nie został odnaleziony. Do poszukiwań włączyło się Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a dołączą Wojska Obrony Terytorialnej - podają reporterzy Wirtualnej Polski, którzy są nad brzegiem jeziora Kisajno.

Share
Piotr Woźniak-Starak poszukiwany na jeziorze Kisajno. Nowe służby w akcji
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
dix51dn

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany jest od niedzielnego poranka, kiedy znaleziono łódź, którą płynął po mazurskim jeziorze Kisajno.

Do poszukiwań w poniedziałek po południu włączyli się ponownie ratownicy MOPR na łodziach - informuje reporterka Wirtualnej Polski Magdalena Raducha. Udało się jej również dowiedzieć, że miejscowa policja otrzymała informację o wysłaniu na miejsce Wojsk Obrony Terytorialnej.

dix51dn

- Żołnierze mają przeczesywać linię brzegową pieszo - mówi nam asp. Iwona Chruścińska, rzecznik prasowy policji w Giżycku.

Wozy WOT nasi reporterzy widzieli w pobliżu domu rodziny zaginionego 39-latka.

WP/Kamil Karnowski
Źródło: WP/Kamil Karnowski

Z ustaleń WP wynika, że na Mazury skierowano również śmigłowiec Komendy Głównej Policji.

Film Patryka Vegi uderzy w PiS. Radosław Fogiel ma hipotezę

Przed godz. 18 w rejonie Kisajna zaczęło mocniej padać, a deszcz może utrudnić działania na wodzie. Policja nie przerywa jednak swoich działań.

dix51dn

W tej chwili służby poszukiwawcze informują tylko o działaniach planowanych do wieczora.

Wcześniej na miejsce wezwano również ekipy płetwonurków. Są wyposażeni w sonar i wodnego robota.

- Zaginiony to faktycznie osoba, o której donoszą media - zdradził nam w poniedziałek rano Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury. Potwierdził tym samym, że poszukiwany 39-latek to Piotr Woźniak-Starak.

- Pojawiają się różne tezy i założenia. Miejmy nadzieję, że wszystko zakończy się szczęśliwie, ale bierzemy też pod uwagę, że możemy odnaleźć ciało mężczyzny. Szukamy do skutku - mówili nam wcześniej policjanci.

google maps
Źródło: google maps

Duży obszar do przeszukania

Zbigniew Kurowicki, prezes Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w rozmowie z WP wyjaśniał, że obszar jest bardzo duży, a jezioro w miejscu poszukiwań może mieć od 3 do około 15 metrów głębokości.

dix51dn

Piotr Woźniak-Starak jest znaną osobistością świata kultury. To producent filmowy. Jest też pasierbem Jerzego Staraka - miliardera i jednego z najbogatszych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dix51dn

Podziel się opinią

Share
dix51dn
dix51dn
Więcej tematów