Trwa ładowanie...
d2huv8b

Pierwszy taki koncert. Arabia Saudyjska zezwoliła kobiecie na solowy występ

Historyczny dzień dla obywateli Arabii Saudyjskiej. Władze zezwoliły kobiecie na solowy występ na publicznym koncercie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Arabii Saudyjskiej zezwoliły kobiecie na solowy występ
Władze Arabii Saudyjskiej zezwoliły kobiecie na solowy występ (East News)
d2huv8b

Libanka Hiba Tawaji wyszła na scenę podczas festiwalu King Fahd Cultural Centre, który się odbył w stolicy kraju, Rijadzie. Tysiące widzów mogło posłuchać piosenek Celin Dion i tzw. arabskich klasyków.

Przed wejściem piosenkarki na scenę, zapowiadający ją konferansjer stwierdził, że to "moment, z którego naród może być dumny". - Wszystkie kobiety powinny wykazać swoją wdzięczność za fakt, że inna kobieta występuje w Arabii Saudyjskiej - ocenił.

Tawaji podczas koncertu, w przerwie między piosenkami powiedziała, że to jej pierwsza podróż do Królestwa, a występ "i ciepłe przyjęcie to wielki zaszczyt". W skrajnie konserwatywnym kraju tego typu występy dotąd mogły odbywać się tylko nieoficjalnie. Zmiany w podejściu do koncertów odgrywanych na żywo zapoczątkował książę Mohammed bin Salman.

d2huv8b

W ten sposób Arabia Saudyjska chce się otworzyć na turystów i zdywersyfikować swoją ekonomię, która obecnie opiera się na wydobyciu ropy naftowej.

Reformo towarzyszą masowe aresztowania osób oskarżanych o działania na tle korupcyjnym. Międzynarodowi obserwatorzy oceniają, że działania księcia Mohammeda umacniają jego pozycję w kraju, ale także pogłębiają przekonanie o łamaniu praw człowieka.

Już 14 grudnia dla wyłącznie męskiej widowni wystąpić ma amerykańska piosenkarka Nelly.

d2huv8b

Podziel się opinią

Share

d2huv8b

d2huv8b
Więcej tematów