Trwa ładowanie...

Pierwszy dzień zimy na drogach - ogrom wypadków

Sporo wypadków i bardzo dużo kolizji - tak wyglądał pierwszy dzień zimowej aury na polskich drogach.

Pierwszy dzień zimy na drogach - ogrom wypadkówŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d3uij1c

Najczęstszą przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków i zbyt późne rozpoczęcie hamowania. W efekcie dochodziło do wielu kolizji polegających na najechaniu na tył pojazdu poprzedzającego. - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej starszy aspirant Janusz Cabaj z siedleckiej drogówki.

Janusz Cabaj przypomina, że najczęściej do kolizji dochodzi w rejonie skrzyżowań dlatego przestrzega, by przede wszystkim dojeżdżając do nich wcześniej rozpoczynać manewr hamowania. „Droga hamowania zimą jest znacznie dłuższa niż gdy jezdnia jest sucha” - zauważa policjant. Dodaje, że w takich warunkach znacznie wcześniej powinniśmy także włączać kierunkowskazy, by sygnalizować zamiar skrętu lub wymijania.

Niemal w całym kraju występują bardzo trudne warunki jazdy. W wielu miejscach nawierzchnie dróg pokryte są lodem lub zajeżdżonym śniegiem. Ciężarówki mają problemy z podjazdem pod wzniesienia. Wiele z nich, zwłaszcza na Pomorzu, blokuje przejazd stając w poprzek drogi. Dodatkowo jazdę utrudnia bardzo silny wiatr, który nawiewa śnieg na jezdnie. Takie warunki będą się utrzymywać przez całą noc.

Źródło: IAR

d3uij1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uij1c
Więcej tematów