Trwa ładowanie...
ycipk-jf7vgm

Pierwsze posiedzenie Sejmu. Wybrano wicemarszałków

Posłowie wybrali pięciu wicemarszałków Sejmu. To Włodzimierz Czarzasty z SLD, Małgorzata Kidawa-Błońska z PO, Piotr Zgorzelski z PSL oraz Ryszard Terlecki i Małgorzata Gosiewska z PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze posiedzenie Sejmu. Wybrano wicemarszałków
Pierwsze posiedzenie Sejmu. Wybrano wicemarszałków (Forum, Fot: Adam Chelstowski)
ycipk-jf7vgm

Podczas pierwszego posiedzenie Sejmu wybrano wicemarszałków. Posłowie zdecydowali, że będzie ich pięciu. Projekt w tej sprawie złożyli posłowie PO i PSL. Za było 401 polityków, przeciw było 9, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Poseł PiS Łukasz Scheiber uzasadniał, że w ten sposób prezydium będzie w sposób proporcjonalny odzwierciedlało skład niższej Izby parlamentu. Czas na zgłaszanie kandydatów był do godz. 19.

SLD wytypowało Włodzimierza Czarzastego, Koalicja Obywatelska Małgorzatę Kidawę-Błońską. Kandydatem ludowców był Piotr Zgorzelski, ale przedstawiciel PSL ma się zmieniać co rok. Z kolei PiS zgłosił Ryszarda Terleckiego i Małgorzatę Gosiewską. Wszyscy zostali zaakceptowani.

ycipk-jf7vgm

Wcześniej wybrano marszałka Sejmu, którym została Elżbieta Witek. Posłanka PiS piastowała to stanowisko także pod koniec poprzedniej kadencji niższej Izby parlamentu. Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu było za nią 314 posłów. 134 głosowało przeciw, a 11 osób się wstrzymało.

Poseł PO opuścił salę podczas przemówienia Macierewicza. Zdradza powody

ycipk-jf7vgm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-jf7vgm

ycipk-jf7vgm
ycipk-jf7vgm