Trwa ładowanie...
ycipk-22bgni
senat

PSL wybrał nowego przewodniczącego klubu i kandydatów na wicemarszałków. Będą rotacyjni

Władysław Kosiniak-Kamysz został przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska. Kandydatem ludowców na wicemarszałka Sejmu będzie Piotr Zgorzelski, a na wicemarszałka Senatu - Michał Kamiński z UED. Przedstawiciel klubu w obu prezydiach ma się zmieniać co roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz, Piotr Zgorzelski i Michał Kamiński
Władysław Kosiniak-Kamysz, Piotr Zgorzelski i Michał Kamiński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-22bgni

We wtorek o godz. 10 zebrał się klub PSL, który wybrał przewodniczącego klubu oraz wskazał kandydata na wicemarszałka Sejmu. Klubowi parlamentarnemu będzie szefował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kandydatem na wicemarszałka Sejmu został sekretarz PSL, poseł Piotr Zgorzelski, a na wicemarszałka Senatu - Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów.

- Pierwszą decyzją naszego klubu było powołanie Rady Koalicji Polskiej. Jej szefem został Paweł Kukiz. To gwarancja budowy i ciągłości trwania Koalicji Polskiej - powiedział we wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że lider Kukiz'15 nie chciał obejmować żadnych funkcji w Sejmie.

ycipk-22bgni

Lider ludowców powiedział także, że Marek Biernacki będzie skierowany do komisji ds. służb specjalnych, a nowym rzecznikiem prasowym klubu Koalicji Polskiej został Miłosz Motyka. Dotychczasowy rzecznik Jakub Stefaniak, który nie dostał się do Sejmu, będzie bliżej współpracował z Kosiniakiem-Kamyszem i pomagał mu w kampanii wyborczej na prezydenta.

W piątek lider PO Grzegorz Schetyna po uzgodnieniach z szefami PSL i SLD poinformował, że Tomasz Grodzki z KO jest kandydatem na marszałka Senatu, a Bogdan Borusewicz będzie rekomendowany przez KO na wicemarszałka izby. Lewica rekomenduje na wicemarszałek Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką.

Źródło: Polsat News

ycipk-22bgni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22bgni

ycipk-22bgni
ycipk-22bgni
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów