Trwa ładowanie...

Pieniądze dla Rydzyka z resortu sprawiedliwości. Minister podał kwoty

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała od Ministerstwa Sprawiedliwości ponad 410 tys. zł , a uczelnia redemptorysty ok. 200 tys. zł. Kwoty te podał w Sejmie wiceszef resortu Michał Wójcik.

Pieniądze dla Rydzyka z resortu sprawiedliwości. Minister podał kwotyŹródło: East News
dks5i4b
dks5i4b

O pieniądze od ministerstwa kierowanego przez Zbigniewa Ziobrę dla ojca Rydzyka podczas środowych obrad pytał poseł Cezary Tomczyk z PO. Mówił, że przekazanie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości to skandal.

- Z budżetu państwa w ciągu ostatnich trzech lat na podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem wpłynęło ponad 165 mln zł, a teraz wydawane są kolejne miliony - mówił Tomczyk.

Odpowiadając posłowi Platformy, wiceminister sprawiedliwości wyjaśnił, że nie chodzi o milionowe kwoty i zaznaczył, że z Funduszu Sprawiedliwości w tym roku środki nie zostały jeszcze wypłacone.

Przyznał jednak, że fundacja i uczelnia Rydzyka otrzymały pieniądze w ramach innych konkursów.

dks5i4b

- Fundacja Lux Veritatis wystąpiła o dotację w konkursie piątym "Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" na akcję informacyjną "Bądźmy bezpieczni" na kwotę 416,6 tys. zł. Z kolei Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia na akcję "Masz jedno życie, stop dopalaczom" na kwotę 195 tys. 955 zł - wyliczał Wójcik.

"Spełnione warunki formalne i merytoryczne"

Zaznaczył też, że w tym samym konkursie pieniądze wypłacono 30 innym instytucjom, a łączna rozdysponowana kwota wyniosła 6,3 mln zł.

- Wszystkie podmioty, które spełniły warunki formalne i merytoryczne otrzymały dotacje - zastrzegał wiceminister sprawiedliwości.

dks5i4b

Jak wyjaśnił, w 2017 r. Lux Veritas i toruńska szkoła redemptorystów otrzymały z Funduszu Sprawiedliwości na trzy akcje informacyjne łącznie ok. 785 tys. zł. Chodziło o kampanię skierowaną do ofiar przestępstw oraz projekt "Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Burza wokół filmu "Kler". Włodzimierz Czarzasty komentuje

dks5i4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dks5i4b
Więcej tematów