Trwa ładowanie...
d1t5r3f

Tak fundacja Rydzyka walczy z przestępczością. Pieniądze przeznaczyła m.in. na koncert

Ministerstwo Sprawiedliwości przyznało fundacji Lux Veritatis nowe dofinansowanie na przeciwdziałanie przestępczości. Nie jest znana dokładna kwota, jednak wiadomo na co zostały wydane pieniądze z ubiegłego roku. Dzięki funduszom miano zorganizować m.in. koncert w filharmonii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znane są szczegóły wydatków fundacji Lux Veritatis otrzymane z ministerstwa sprawiedliwości
Znane są szczegóły wydatków fundacji Lux Veritatis otrzymane z ministerstwa sprawiedliwości (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1t5r3f

Fundacja Lux Veritatis i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymały od ministerstwa sprawiedliwości dofinansowanie na walkę z przestępczością. Dokładna kwota nie jest znana, ale w poprzednim roku resort przeznaczył na instytucje założone przez ojca Tadeusza Rydzyka 787 tys. zł. Dziennikarze Onet.pl zapytali na co zostały wydane te pieniądze.

Uczelnia w Toruniu przeprowadziła akcję informacyjną "Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości". Kierowcy dowiedzieli się o zagrożeniach, które niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Z kolei Lux Veritatis wyprodukowało emitowane od wielu lat reportaże interwencyjne "Po stronie prawdy".

Fundacja miała za te pieniądze zorganizować też akcję informacyjną w zakresie przestępczości lokalnej i pomocy dla pokrzywdzonych oraz porady prawne, psychologiczne oraz terapeutyczne. Za otrzymane pieniądze ufundowano też koncert w Filharmonii Bałtyckiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Impreza była transmitowana w ogólnodostępnej telewizji Trwam.

d1t5r3f

Innym spektaklem był koncert kolęd w gdańskiej filharmonii, który miał służyć przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci i osób starszych. Ministerstwo sprawiedliwości w komunikacie przesłanym portalowi poinformowało, że wydatki zostały poddane "szczegółowej kontroli, która nie wykazała, że zostały one wydane bezzasadnie".

Zobacz także: Kryzys Kościoła w Polsce? Debata

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t5r3f

Podziel się opinią

Share

d1t5r3f

d1t5r3f
Więcej tematów