Trwa ładowanie...

Pięć dni pod rząd rekordy temperatury na Białorusi

Piąty dzień pod rząd zanotowano we wtorek rekordy temperatury na Białorusi. Tak ciepło nie było w tych dniach od 168 lat, czyli od początku obserwacji meteorologicznych na Białorusi - podkreśla w środę dziennik "Komsomolskaja Prawda w Biełorussii".
Share
Pięć dni pod rząd rekordy temperatury na Białorusi
Źródło: AFP, Fot: Federico Gambarini
d1u8wwx

We wtorek został pobity rekord dnia, który utrzymywał się od 1938 r. - w Homlu słupek rtęci sięgnął 21 stopni C . Dla tego miasta obwodowego jest to także historyczny rekord miesiąca - wynika z danych opublikowanych na portalu meteoinfo.by.

Rekordy temperatury są notowane od piątku, kiedy to został w Mińsku pobity rekord dnia z 1974 r. i słupek rtęci wzrósł do 18 stopni C.

Dzień później rekordowo wysoką temperaturę dla tego dnia marca - 22 stopni C - zanotowano w Brahinie w obwodzie homelskim.

d1u8wwx

W niedzielę rekord dnia dla Białorusi - 21,5 stopni C - zanotowano w Lelczycach w tym samym obwodzie. Tego dnia w Mińsku został też powtórzony rekord marca dla tego miasta, wynoszący 18,9 stopni C.

W poniedziałek obowiązujący od 1913 r. rekord dnia został pobity w obwodzie brzeskim, gdzie powietrze ogrzało się do 21,2 stopni C.

Synoptycy twierdzą jednak, że jeszcze nie został pobity rekord miesiąca dla całej Białorusi. Od 1990 r. wynosi on 23,1 stopni C i padł w Lelczycach.

W najbliższym czasie należy się spodziewać spadku temperatur na Białorusi. Synpotycy zapowiadają, że w najbliższy weekend temperatury obniżą się nocą poniżej zera, a miejscami można się spodziewać nawet minus 7 stopni C.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1u8wwx

Podziel się opinią

Share
d1u8wwx
d1u8wwx
Więcej tematów