Pięć aut skradzionych z salonu w Sosnowcu. Jest nagroda

Zamaskowani sprawcy nocą napadli na salon samochodowy w Sosnowcu i ukradli pięć fabrycznie nowych samochodów. Za pomoc w ujęciu złodziei właściciel okradzionej firmy wyznaczył nagrodę finansową. To 10 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja nie informuje, czy moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu.
Policja nie informuje, czy moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. (flickr.com)
WP

Wartość samochodów, które zabrano z parking przed salonem to ponad 700 tys. zł. Policja otrzymała zgłoszenie ok. godz. 1 poprzedniej nocy.

- Dwa z tych pojazdów policjanci już odzyskali. Odnaleziono je w Katowicach - informuje st. asp. Sonia Kepper, rzeczniczka policji w Sosnowcu. Śledczy nie udzielają dodatkowych informacji na temat okoliczności przestępstwa. Tłumaczą, że mogłoby to zaszkodzić postępowaniu.

Zobacz też: Tak się teraz kradnie samochody w Polsce

WP

Według oświadczenia autoryzowanego dilera koncernu Mazda - firmy Mirai Motors na Facebooku w kradzieży brało udział siedmiu zamaskowanych sprawców.

WP

"Szybka i profesjonalna akcja policji pozwoliła na odzyskanie już dwóch pojazdów. Dalsze czynności operacyjne są nadal prowadzone przez policję. Ze względu na dobro śledztwa nie możemy udzielić więcej informacji w temacie" - dodał właściciel salonu.

Obiecał, że przekaże 10 tys. zł nagrody osobie, która wskaże sprawców lub znacząco przyczyni się do odzyskania pozostałych aut - dwóch mazd CX 5 (w kolorach czerwonym i brązowym) i mazdy 6 kombi (czerwony metalik). Wszystkie samochody wyprodukowano w 2017 r.

WP

Źródła: PAP, dziennikzachodni.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP